Mersinli engellilerin hayatları kolaylaşacak

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Engelliler Haftası nedeniyle Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 7'ncisini düzenlediği 'Engelli Şöleni' Büyükşehir Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Şölene, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, Engeliler Derneği Başkanı Levent Dölek ve birçok sayıda vatandaş katıldı. Engellilerin bütün sorunlarını çözeceklerini ve onlara engelsiz bir hayat yaşatacaklarını belirten Vali Güzeloğlu, "Engelli vatandaşlara toplam 190 proje ve 3 milyon değerinde bir harcama yaptık" dedi.

GEREKEN HİZMET VERİLECEK

Engelli vatandaşlara gerektiği hizmeti götüreceklerini ve sıkıntılarını çözeceklerini belirten Güzeloğlu, "Bunları yapmak insan olarak bizim borcumuz. Biz engellilere gereken değeri vermeliyiz. Öncelikle bir şeye başlamalıyız. Biz yöneticiler olarak engellilerin eli, ayağı, gözü, kulağı olacağız. Engellilere acıyarak değil onlara fırsat tanıyarak yardımcı olacağız. Yapabileceğimizin en azından başlayarak herkesin adım atmasında yardımcı olacağız" dedi.

MERSİN ENGELSİZ İL OLACAK

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ise Mersin'i engelsiz il yapabilmek için çalıştıklarını ifade etti. Tunçsu, "Bu sadece bizim yapabileceğimiz bir proje değildir. Toplumun bütün kesimlerinin katkılarıyla gerçekleşecek bir projedir" ifadelerini kullandı. Engelliler Derneği Başkanı Levent Dölek de Mersin'in engelliler açısından yeteri kadar gelişmediğini belirterek "Umarım bugünden sonra engellilerin sıkıntılarını sorunlarını çözmek için hızlı adımlar atılır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersinli engellilerin hayatları kolaylaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN