Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Özel halk otobüsü görevlisi engellilere sorun çıkarıyor

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Adana'da özel halk otobüsleri ile ilgili şikayetler maalesef devam ediyor. Aşırı hız yapanlar, 65 yaş üzerindeki yolculardan para isteyenler derken şimdi de engelli bir okurumuzdan şikayet geldi. Okurumuz diyor ki; "Halk otobüslerine belediyemizin biz engellilere verdiği 'engelli pasosu' ile binmeye çalışıyoruz. Ama ne zaman binmeye kalksak bize sorun çıkarıyor, adeta düşman gibi davranıyorlar. Bir muavin benim engelli pasoma taktı. Bindim, pasomu gösterdiğimde bana 'senin neyin var' diye sordu. 'Ben de işitme engelliyim' deyince pasomu sert bir şekilde geri verdikten sonra 'Arkaya geç' diye bağırdı. Adeta kovar gibi davrandı. Lütfen bu özel halk otobüsü muavin ve sürücülerine birisi dur desin. Taşımak istemiyorlarsa bıraksınlar başka iş yapsınlar." Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Maalesef durum böyle. Umarım kooperatif yöneticileri üyelerini eğitimden geçirir.

MERSİN'İN ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLARI
Mersin'den okurumuz Mustafa Topak yine toplu taşıma araçları ve kentin genel sorunları ile ilgili sıkıntısını dile getirdi. Onu da köşeme taşıyorum, aynı şekilde Mersin'de bu sorunlara çözüm bulunacağını düşünüyorum. Okurumuz; "Çevreye duyarlı emekli bir öğretmenim. Mersin'de gözüme takılanları sizinle paylaşmak istiyorum. Örneğin dolmuş sürücülerinin birçoğu eğitimsiz ve agresif. Bağlı bulundukları meslek kuruluşları bu sürücülere mutlaka eğitim vermeli. Yine birçok yerde yollar köstebek yuvasını andırıyor. Ummadığınız bir yerde aracınızın tekeri fırlar. Sürücüler çok zor durumda kalır. Büyükşehir belediye başkanımızın bu durumlara müdahale etmesini istiyoruz. Yine bazı yerlere yeni ışıklandırma yapılması lazım. Ayrıca caddelerde dolmuşlardan özel araçlara yer kalmıyor. Güzergahlar daha iyi ayarlanmalı. İki örnek, Konya ve İstanbul'daki kalitede ulaşım ve raylı sistem yok. Mersin olarak şehircilikte 30 yıl geride olduğumuzu düşünüyorum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Özel halk otobüsü görevlisi engellilere sorun çıkarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN