Otopark vurgunu komisyona

Adana'da İdare Mahkemesi'nin 'yürütmeyi durdurma' kararına karşın otoparklardan yasal olmayan biçimde para toplanmasıyla ilgili konu Büyükşehir Belediyesi gündemine geldi

Giriş Tarihi: 14.5.2014
Sabah Güney'in ortaya çıkardığı parkomat vurgunu sonunda Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne taşındı. Yeni Adana İmar A.Ş.'ye tahsis edilen otoparkların özel şirkete kiraya verilmesiyle ile ilgili olarak İdare Mahkemesi'nin 'yürütmeyi durdurma' kararı alması, mecliste gündeme geldi. Otoparklarla ilgili daha önce alınan meclis kararlarının yeniden görüşülmesine ilişkin verilen teklif, incelenmek üzere Kanunlar ve Plan ve Bütçe komisyonlarına gönderildi. Meclis, otoparklar konusundaki kararını komisyonların inceleme raporu sonrasında verecek.

ESKİ KARARLAR GÖRÜŞÜLECEK

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı ilk toplantısı Hüseyin Sözlü'nün başkanlığında gerçekleşti. Parkomat vurgunu, "Yeni Adana İmar A.Ş.'ye tahsis edilen otoparklar ile ilgili meclis kararlarının görüşülmesi" teklifiyle gündeme alındı. MHP Grup Başkanvekili Ali Şimşek, teklifin idareden geldiği gibi kabul edilmesini teklif ederken, CHP Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya, itiraz ederek "Teklifin ne olduğu tam anlaşılmamıştır. Neyi oylayacağımız ortada değildir" dedi. Teklifin Yeni Adana İmar İnşaat'a daha önce tahsis edilen parkmetrelerle ile ilgili 2 tane meclis kararıyla ilgili olduğunu açıklayan Genel Sekreter Kaşif Barut, "Bu, Yeni Adana İmar İnşaat'a daha önce tahsis edilen parkmetrelerle ile ilgili 2 tane meclis kararıyla alakalı bir konu. 2004 yılında 425 araçlık bir bölüm Yeni Adana İmar İnşaat'a tahsis edildi. Yeni Adana İmar da 3'üncü şahıslara vermişti. 2011 yılında da bir karar alındı. 681 araçlık karar da yine 3'üncü şahıslara verildi. Bizim 5216 sayılı kanunun 26'ncı Maddesi'nde 3'üncü şahıslara verilir-verilemez diye bir hüküm yoktu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otopark vurgunu komisyona
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN