Tarih Şahinbey'de yeniden günümüze kazandırıldı

Şahinbey Belediyesi tarafından Şehreküstü bölgesinde yapılan sokak sağlıklaştırma ve cephe yenileme çalışmalarını gezen Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, yapılan çalışmalarla mimarı dokunun yeniden kazandırıldığını belirtti.

Giriş Tarihi: 14.5.2014 16:33
Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri Şahinbey Belediyesi tarafından Şehreküstü bölgesinde yapılan 7 kilometrelik sokak sağlıklaştırma, cephe yenileme ve restore edilen Şehreküstü konaklarını gezdi. Şahinbey Belediyesi tarafından kültür kimliğinin korunması adına önemli çalışmalar yapıldığını kaydeden Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğrencisi Onur Alkış, 'Gaziantep turizmi adına çok ciddi ve başarılı bir çalışma yapılmıştır. Yapılan çalışmalarda en ufak detay bile düşünülmüştür. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'na kültür kimliğinin korunması adına yaptığı bu güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz' dedi.

Gaziantep Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Ebru Yazgan ise, 'Öğrencilerimizle birlikte sadece fotoğraflarda gördüğümüz ve çok güzel bir şekilde yapılmış olan bu çalışmaları yerinde gördük. Yapılan çalışmaları uygulamada görmek öğrencilerimiz için çok öğretici oldu. Tarihin korunması ve günümüze kazandırılması burada Şahinbey Belediyesi tarafından çok güzel ortaya konmuştur. Her türlü detayın dahi düşünüldüğü bu başarılı çalışmadan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarih Şahinbey'de yeniden günümüze kazandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN