Türkiye'nin en iyi haber sitesi

112 Acil atanan yeni personelle güçlendi

Giriş Tarihi: 15.5.2014

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Şubat ayında Gaziantep'e gönderilen 15 ambulansın ardından atanan personel de Sağlık Müdürü Karakök'ü ziyaret ederek görevine başladı

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetler Şubesi'ne atanan personelle gücüne güç kattı. Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Şubat ayında Gaziantep'e gönderilen 15 ambulans düzenlenen törenle hizmete girmesinin ardından ataması yapılan personel de göreve başladı. Yeni personeli makamında kabul eden İl Sağlık Müdürü Metin Karakök, 112 Acil Sağlık ailesinin genişleyerek hizmete devam ettiğini söyledi.

DAHA İYİ HİZMET İÇİN

Sağlık Müdürü Karakök, "Şehir hastaneleri ve yatırımların yanı sıra acil sağlık hizmeti veren 112 alanında da vatandaşımıza kaliteli hizmet sunabilmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda 15 acil yardım ambulansının ilimize tahsisi sağlanmış, 32 paramedik ve 8 Acil Tıp Teknisyeni'nin daha iyi bir sağlık hizmeti sağlanmış, helikopter ambulans pisti inşasında son aşamaya gelinmiştir" dedi.

KALABALIK NÜFUS

Gaziantep'in nüfusunun 2 milyona ulaştığını ve Suriye'den gelenlerle bu rakamın daha da yükseklere çıktığını belirten Karakök, "Bu ambulanslar içinde acil yardım ambulansları, çok yataklı acil yardım ambulansları, paletli ambulanslar, motorize ambulanslar, obez ambulansı, KBRN ambulansı, eğitim ambulansı ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerine ait arazi tipi ambulanslar da yer almaktadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
112 Acil atanan yeni personelle güçlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN