Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli kadınlara patronluk yolu açılıyor

Giriş Tarihi: 16.5.2014
Kosgeb, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Eğitim ve Kalkınma Vakfı (EKAV) ile TOBB Mersin İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun ortaklaşa düzenlediği projeyle üniversite mezunu kadınlara yönelik; "Girişimcilik Eğitimleri" başlatıldı. Eğitimde başarılı olan kadınlar KOSGEB'in girişimcilik desteklerinden yararlanmaya hak kazanarak, kendi işinin patronu olabilecek.

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ

10 gün sürecek eğitimlere katılan 30 kursiyer başarılı olmaları halinde KOSGEB'in girişimcilik desteklerinden yararlanmaya hak kazanacak. Konuyla ilgili bilgi veren MTSO EKAV Başkanı İbrahim Kiper, üniversite mezunu kadınların iş hayatına kazandırılması adına önemli bir çalışma olan etkinliğin birçok kurum ve kuruluş tarafından ücretli verildiğini ancak kendilerinin bu etkinliği ücretsiz olarak düzenlediklerini söyledi.

İLGİ BÜYÜK OLDU
Kadınlara yönelik girişimcilik eğitiminin 2'inci etabının da 20 Mayıs tarihinde başlayacağını söyleyen Kiper, başvuruların şimdiden sona erdiğini çünkü 30 kişilik kursiyer sayısına çoktan ulaştıklarını aktardı. Kursiyerler arasında yeni mezunlardan emeklilere kadar toplumun her kesiminden üniversite mezunu kadınların olduğunu belirten Kiper, "Eğitime talebin gelmesi halinde devam etmesini planlıyoruz. Kadınlarımız bu konuda oldukça istekli, ilerleyen günlerde bu alanda yeni çalışmalarımız da olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli kadınlara patronluk yolu açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN