Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABi: Çukurova Nüfus Şefliği'nin sorunları vatandaşı üzüyor

Giriş Tarihi: 19.5.2014
Adana'dan emekli öğretmen Servet Aka bize bir sorun bildirdi. Nüfus Şefliği ile ilgili… Okurumuz; "Geçtiğimiz günlerde ikamet değişikliği bildirimi için annemle birlikte gittiğim Kenan Evren Bulvarı girişindeki Çukurova Nüfus Şefliği'nde vatandaşların ve görevli personelin yaşadıkları sorunlara bizzat tanık olma fırsatı buldum. Vatandaşların, Kaymakamlığa gitmeden nüfusla ilgili işlemlerini kolaylıkla çözmelerine yönelik akılcı ve güzel bir düşüncenin hayata geçirilmesiyle oluşturulan Çukurova Nüfus Şefliği'nde çalışan personelin, vatandaşa hızlı ve kaliteli hizmet için çalışmalarını sürdürdüğünü öncelikle vurgulamak gerekiyor. Ancak personelin bu gayretli çalışmalarına karşılık, bazı teknik sıkıntı ve zorlukların aşılamaması vatandaşların mağduriyetine yol açmakta. İlk önemli sorun, Çukurova Nüfus Şefliği'nde bir asansör bulunmayışı nedeniyle özellikle yaşlı vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntı. Öyle ki, birlikte olduğum annemi Çukurova Nüfus Şefliği'nin merdivenlerinden yukarı çıkarmak benim ve annem için büyük bir ıstırap oldu. Sıkıntıyı aktardığım Çukurova Nüfus Şefliği çalışanları, bu durumun kendilerini de üzdüğünü, işlem yaptırmak üzere gelen ve merdivenleri çıkamayacak durumdaki yaşlı vatandaşlara, zaman zaman personelin bizzat aşağı inerek taleplerini alarak yardım ettiğini ancak yoğunluk nedeniyle personelin aşağıya inemediği durumlarda böylesine istenmeyen manzaraların yaşanmak zorunda kalındığını vurguladılar. Çukurova Nüfus Şefliği'nin merdivenlerinin çok dar ve dik olması yüzünden sadece yaşlı vatandaşlarımızın değil sağlıklı vatandaşlarımızın bile çıkmakta zorluk çektiğine tanık olduğumu da vurgulamak isterim. İkinci önemli sorun ise Çukurova'nın önemli bölümüne hizmet veren ve zaman zaman önemli yoğunluğa sahne olan Çukurova Nüfus Şefliği'nde bir sıramatiğin bulunmayışı yüzünden vatandaşlar arasında, kimi zaman kavgaya varan sıra tartışmaları yaşanması. Sonuç olarak, Çukurova'daki tüm vatandaşlarımız adına; Çukurova Nüfus Şefliği'nin fiziki şartlarının iyileştirilmesi, bu sağlanamıyorsa daha sağlıklı başka bir binada ve ortamda hizmet vermesi konusunda başta Sayın Valimiz ve Sayın Çukurova Kaymakamımız olmak üzere konuyla ilgili tüm yetkililerin ilgi ve yardımlarını beklediğimizi belirtmek isterim" diyor. Okurumuzun talebini köşeme taşıdım.

MEYDANDA HİÇBİR GÖREVLİ YOKTU
Adana'dan Erhan Kılıç isimli okurumuz Baraj 6.5 durakta bulunan Duygu Cafe çevresi ile ilgili bir sorununu bize aktardı. Belki aile arasında bir sorun denebilir. Ama sorun önemli. Okurumuz, "Ağabeyim randevulaştığı biriyle Duygu Cafe çevresinde buluşmuş. Bir anda saldırıya uğramış. Tabii kendisi de güçlü. Arada o da birkaç yumruk vurmuş. Fakat bıçağı yemiş. Bu kadar süre içinde maalesef bir tane polis yok. Halbuki burası sürekli hareketli bir yer" diyor. Okurumuzun sorunu köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABi: Çukurova Nüfus Şefliği'nin sorunları vatandaşı üzüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN