Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suya yapılan indirimler aldatmaca

AK Parti'li Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Vedat Gündoğan, su fiyatındaki indirimin, MHP ve CHP'lilerin getirdiği TEFE ve TÜFE zamlarıyla 6 ayda ortadan kalkacağını söyledi

Giriş Tarihi: 19.5.2014
AK Parti'li Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan, MHP ile CHP gruplarının, su fiyatında konutlarda yüzde 10 ve işyerlerinde yüzde 20 indirim ile 'TÜFE ve TEFE oranlarının yarısının fiyatlara yansıtılması' kararlarını meclisten geçirerek halka karşı samimi olmadıklarını söyledi. Gündoğan, karar nedeniyle, Adanalının sudaki indirimden 6 ay sonra yararlanamaz hale geleceğini, MHP ile CHP grubunun laf oyunları yaparak su indiriminde gerçekçi davranmadığını açıkladı.

'OLUMLU YAKLAŞTIK'
Gündoğan "Su faturalarında halkın yanında olduklarını beyan edip TEFE-TÜFE oranlarını yıl sonunda faturaya yansıtmaları, halkın karşısında olduklarının bir kanıtıdır. AK Parti olarak her siyasi parti gibi biz de su konusunda vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek için yapılan tekliflere olumlu yaklaştık. Bizim teklifimiz meskenlerde yüzde 10, iş yerlerinde ise yüzde 20 şeklindeydi. Ayrıca bizim grup önerimiz sadece bununla sınırlı ve net olarak uygulanma cihetindeydi. Fakat MHP ile CHP grupları kendi aralarında anlaşarak AK Parti önerisinin reddedilmesi adına TEFE-TÜFE oranlarının yarısını ekleyerek kendi maddelerini meclisten geçirdiler" dedi.

OYUNDAN İBARET

Bu durumu 'büyük bir sorumsuzluk' ve 'halka karşı cephe almak' şeklinde niteleyen Vedat Gündoğan, Adanalıların bu su indiriminin bir oyundan ibaret olduğunu görmesi gerektiğini söyledi. Vedat Gündoğan şöyle devam etti: "Yıl sonunda TEFE-TÜFE oranlarının yüksek çıkması halinde yapılan indirimler tamamen ortadan kalkacaktır. Biz siyasi partiler kentimiz ve halkımız için varız ve onların yararına işler yapmak durumundayız. Yılsonunda TEFE ve TÜFE oranları indirim miktarının üzerinde çıktığı takdirde bunun hesabını nasıl vereceksiniz?"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suya yapılan indirimler aldatmaca
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN