Deep Purple için dev konser alanı

Giriş Tarihi: 20.5.2014

Yakın Doğu Üniversitesi'nde (YDÜ) Park Near East içerisinde düzenlenecek Deep Purple konseri için 80 bin metrekare alan hazırlanıyor

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı, Tasarım ve Fiziki Geliştirme Daire Başkanı Adem Aköl, Park Near East çalışmalarına hız kesmeden devam edildiğini ve sona gelindiğini söyledi. Aköl, "Bu bölge 235 bin metrekareye yayılacak. Alanın yaklaşık 80 bin metrekaresini Deep Purple konseri için özel olarak hazırlıyoruz. Soyunma odalarının, ofislerin, sahne dışındaki yerlerin, güvenlik çemberlerini tamamladık. Seyircinin bulunacağı 35 bin metrekare alanı da 2 metre yüksekliğinde özel çelik tel hasırlarla güvenli bölge haline getirdik" dedi.

ENGELLİLERE ÖZEL PLATFORM
Adem Aköl, tüm konserlerin gerçekleştirileceği dev sahne kurulumu için 8 tır dolusu sahne, ses, ışık ve dev led ekranların geldiğini bunların montajında sona gelindiğini, VIP platformunun tamamlanma aşamasında olduğunu, yine sahnenin ses ve ışık yönetimi için gerekli olan reji platformunun bitmek üzere olduğunu belirtti. Aköl, Park Near East içinde engellilere özel konser izleme platformu oluşturulacağını söyledi. Aköl ayrıca, anne adayları için ayrı izleme platformu ile çocuklu ailelerin rahatlıkla konser ve etkinlikleri izleyebilmeleri için çocukları uzman pedagogların görev yapacakları, palyaçolar ile eğlenceli zamanlar geçirebilecekleri özel bir çadırın da kurulacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deep Purple için dev konser alanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN