Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAÜN mezunları ikinci kez buluştu

Gaziantep Üniversitesi mezunlarını bir araya getiren etkinliğe Soma faciası damgasını vurdu. Müzik ve gösterilerin iptal edildiği buluşmada, şimdi üniversitede hoca olan mezunların anıları ilgi gördü

Giriş Tarihi: 20.5.2014
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) "2. Mezunlar Buluşması" Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Soma'da maden ocağı kazasında şehit olanların anısına saygı duruşuyla başlayan buluşmada yer alan müzik ve halk oyunları gösterileri tüm Türkiye'yi yasa boğan bu üzücü olay nedeniyle iptal edilirken, yıllar sonra okullarına gelen mezun öğrenciler gördükleri değişim karşısında şaşırdı.

NOSTALJİK FOTOĞRAFLAR

GAÜN'ün kuruluşundan bugüne fotoğrafların yer aldığı nostaljik sergi, mezun öğrencileri zaman zaman geçmişin derinliklerine götürdü. Mezun öğrenciler geçmişe ait bu görüntüler karşısında hatıraları tekrar yaşarken, oldukça duygulu anlar yaşandı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, mezun öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Prof. Dr. Coşkun, Gaziantep Üniversitelileri bir araya toplayarak bir hareketi başlattıklarını, birkaç yıl içerisinde de bu hareketin devasa boyutlara ulaşacağını söyledi. Coşkun, 1973 yılında temelleri atılan, 1987 yılında da bağımsız Gaziantep Üniversitesi ismini alarak yoluna devam eden üniversitenin öğrenci sayısının 38 binlere ulaştığını söyledi.

KALİTELİ EĞİTİM

Gaziantep Üniversitesi öğrencisi olmaktan her zaman gurur duyduğunu ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli ise, öğrencilik yıllarında çok kaliteli bir eğitim aldıklarını belirterek, fiziki imkânsızlıkların oldukça fazla olduğu o yıllardaki hatıraların bazen tatlı bazen de acı olduğunu söyledi.

ANILAR PAYLAŞILDI

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli'nin moderatörlüğünde, söz alan mezun öğrenciler, kariyer hikâyelerini ve anılarını paylaşırken, sık sık Gaziantep Üniversitesi mezunu olmaktan duyduğu gururu ve aldıkları eğitim kalitesini dile getirdi. Mezun öğrenciler Merkezi Kafeterya'da yenen yemek sonrasında panoramik kampus turu yaparak yapılan yeni binaları görme fırsatı buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAÜN mezunları ikinci kez buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN