'Okuluma dokunma'

Mersin'in Silifke ilçesinde Şehit Yarbay İlhan Akgün İlkokulu'nun ortaokula dönüştürülmesini istemeyen veliler aralarında topladıkları imzalı dilekçeyi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne iletti

Giriş Tarihi: 20.5.2014
Silifke Şehit Yarbay İlhan Akgün İlkokulu velileri, okullarının ortaokula dönüştürülerek, öğrencilerinin ilçedeki üç ayrı okula nakledilmesine tepki gösterdi. Konuyla ilgili olarak imza toplayan veliler, dilekçelerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne iletti. Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar'ı da ziyaret eden veliler, sıkıntılarını anlatıp, çözüm için söz aldı.

VELİLER İSYANDA

Ortaokula dönüştürülmek istenen Şehit Yarbay İlhan Akgün İlkokulu öğrencilerinin üç ayrı okula nakledilecek olması velileri ayağa kaldırdı. Öğrencilerin gönderileceği Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal ve Hasan Paker İlkokullarına gidiş gelişlerinde altyapı ve güvenlik açısından sorun yaşanacağını ileri süren veliler, çözüm olmazsa öğrencileri okula göndermeyeceklerini söyledi.

GÖNDERMEYECEKLER

Topladıkları imzaları ve dilekçelerini yetkililere teslim eden veliler, Kaymakam Fatih Damatlar'dan yardım istedi. Veli Mehmet Arslan, "Okulumuzu ortaokula dönüştürüp öğrencilerimizi, 3 ayrı okula göndermek istiyorlar. Söz konusu okullara kısa mesafe diye servisçiler yanaşmaz. Zaten servis parası ödeyecek durumumuz yok. Bu şartlarda çocuklarımızı okula göndermeyiz" dedi.

SORUN ÇÖZÜLECEK SÖZÜ
Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Şeker, "Bakanlıktan bize bu eğitim öğretim yılı sonunda kesin dönüşümün ve planlamanın yapılması ve bunun valiliğe bildirilmesi istendi. Ben sizin derdinizi anlıyorum, dilekçelerinizle yakından ilgileneceğiz" dedi. Kaymakam Damatlar ise öğrencilerin mağdur olmamaları için elinden geleni yapacağını ve bu sorunu çözüme kavuşturacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Okuluma dokunma'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN