Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TİMAKADEMİ turu başladı

Giriş Tarihi: 20.5.2014

Türkiye İhracatçılar Birliği'nin (TİM) kurduğu TİMAKADEMİ şehirler turunda ilk olarak Gaziantep'te Güneydoğulu ihracatçılara seminer verdi

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Türkiye'nin 2023 İhracat hedefleri doğrultusunda ihracatçı firmaları bilgilendirmek amacıyla kurduğu 'TİMAKADEMİ' şehirler turunun ilk durağı Gaziantep oldu. Anadolu'nun 10 değişik kentinde bilgilendirme seminerleri düzenlemeyi planlayan TİMAKADEMİ, Gaziantepli üretici ve ihracatçı firmaları Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri'nde (GAİB) bir araya getirdi.

SİYASİ İSTİKRAR

GAİB Konferans Salonu'nda düzenlenen seminer, Soma'da maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından başladı. Seminerin açılış konuşmasını yapan GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, "İhracatın önünü açmak üzere bu toplantılara başlıyoruz. 2023 hedeflerine ulaşmak için gerek ekonomi, gerekse de siyasi istikrara ihtiyacımız var. Hedeflere ulaşmak için inovasyon ve markalaşmaya çok önem vermemiz ve katma değeri yüksek ürünlere yönelmemiz gerekiyor" dedi. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise konuşmasında TİM olarak Türkiye'de İnovasyon Haftası düzenleyeceklerini belirtti. Büyükekşi, "İzmir, Ankara ve Gaziantep'te Türkiye İnovasyon Haftası düzenleyeceğiz. İnovasyon geliştirme programına start verdik. 5 farklı kategoride başvuran şirketlere inovatif eğitim verilecek. Şu ana kadar 300 firma başvuruda bulundu Başvuru için 30 Mayıs son gün dereceye giren firmalar aynı zamanda Avrupa'da yarışacak. TEB'le beraber İstanbul ve İzmir'den sonra 3'üncüsü Gaziantep'te olmak üzere girişim evi açacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİMAKADEMİ turu başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN