Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet hastanesinde 7/24 kameralı güvenlik

Gaziantep'te 2012'de Dr. Ersin Arslan'ın bir hasta yakını tarafından öldürüldüğü ve adının verildiği devlet hastanesinde güvenlik artık kameralı sistemle sağlanıyor

Giriş Tarihi: 21.5.2014
Vefat eden bir hastanın yakınının 17 Nisan 2012'de öldürdüğü doktorun adı verilen Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'nde güvenlik önlemleri artık en üst düzeyde. Özel güvenlik personeli sayısı artırılan ve dört bir yanına kamera yerleştirilen hastane 7/24 izleniyor. X-ray cihazları ve el dedektörlerinin de güvenlik için kullanıldığı hastanede ayrıca poliklinik kapılarında kartlı sistem uygulanıyor.

PERSONELE EĞİTİM VERİLİYOR

Hastane Yöneticisi Dr. İdris Yıldırım, Gaziantep'te en yoğun hasta trafiği yaşayan hastane olduklarını belirterek, günde yaklaşık 5 bin kişinin giriş çıkış yaptığını söyledi. Sadece acil servise günde bin 200 kişinin geldiğini belirten Dr. İdris Yıldırım, "Personelimizin güven altında hizmet verebilmesi ve hastalarımızın da aynı şekilde güven altında sağlığına kavuşması için güvenlik önlemlerini arttırdık. Güvenlik personeli ekibimize 10 kişi daha ekledik ve dönem dönem eğitim düzenliyoruz. 2 X-ray cihazı ve el detektörleri aldık. Ayrıca hastanemizin dört bir tarafına 96 güvenlik kamerası yerleştirildi. Bu sayede 7/24 izlenen hastanede herhangi bir durumda anında müdahale edilebiliyor" diye konuştu.

'OLUMLU TEPKİLER ALIYORUZ'
Poliklinik kapılarının da değiştiğini anlatan Uzman Dr. Yıldırım, "Kapılarımızda kartlı geçiş sistemine geçtik. Bu sayede polikliniklere sadece personel geçebilecek. Her isteyen istediği yere giremeyecek. Ziyaret saatleri konusunda da hassas davranıyoruz. Hastanemiz bu sistemler sayesinde artık çok daha güvenli. Bu konuda personelimizden de hasta yakınlarında da olumlu yorumlar alıyoruz" şeklinde konuştu. Önceki adı Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi olan hastanede 17 Nisan 2012 tarihinde Dr. Ersin Arslan görevi başındayken, vefat eden bir hastanın yakını tarafından öldürülmüştü. Türkiye'nin gündemine oturan olaydan kısa süre sonra doktorun adı hastaneye verilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet hastanesinde 7/24 kameralı güvenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN