Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İntelli bu gücü kimden alıyor?

Adana İdare Mahkemesi ile Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararları takmayan İntelli, halkın cebinden para almayı sürdürüyor

Giriş Tarihi: 21.5.2014
Adana caddelerindeki hukuksuzluğa 'dur' diyen çıkmayınca, İntelli firmasının otopark vurgunu dün de devam etti. SABAH Güney'in manşete taşıdığı ve otopark vurgununu anlattığı haberlerden sonra bilinçlenen çok sayıda vatandaş, otopark ücreti alınmasına karşı çıkarak firma görevlilerine park karşılığında ödeme yapmadı. Bazı vatandaşlar, "Bu resmen soygundur. Yetkililerin duyarsızlığı yüzünden soyuluyoruz" derken, İntelli firması görevlileri dün sabahtan itibaren yine 1-2 saati 2 TL olan park ücretini makbuz karşılığında almayı sürdürdü.

VURGUN SÜRÜYOR

SABAH Güney'in gündeme getirdiği Adana'nın bazı cadde ve bulvarlarında yaşanan otopark vurgunundaki belirsizlik sürüyor. Adana 1. İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi de bu soyguna 'dur' diyecek kararı aldı. Meclisin son toplantısında Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. ile olan sözleşme iptal edildi. Böylece Yeni Adana'nın İntelli firması ile yaptığı sözleşme de otomatikman düşmüş oldu. Ancak mahkeme ile Büyükşehir Meclisi'nin kararını yürürlüğe koyacak kimse olmayınca otopark vurgunu devam etti.

NEDEN DUR DENİLMİYOR?
Büyükşehir Belediyesi ve Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş.'nin basiretsiz tavrı vatandaş ile parkomat görevlilerini karşı karşıya getirdi. Mahkeme ile meclis kararını SABAH Güney'den öğrenen birçok vatandaş, otopark ücreti ödemek istemedi. Vatandaş ile parkomat görevlileri arasında yaşanan tartışmalar tarafların sağduyulu yaklaşımı sayesinde büyümeden sonlanırken, vurgunun tek sorumlusu olarak alınan kararları uygulamayan yöneticiler gösterildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntelli bu gücü kimden alıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN