Valiler yer değiştirdi

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Valiler Kararnamesi sonrası Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Sakarya Valisi Mustafa Büyük koltuklarını birbirine devretti

Giriş Tarihi: 24.5.2014
İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan valiler kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından yürürlüğe girdi. 31 ili kapsayan kararnameye göre 12 ilin valisi merkeze çekilirken, 19 ile yeni vali atandı. Kararnameye göre Adana Valisi Hüseyin Avni Coş Sakarya Valiliğine atanırken, Sakarya Valisi Mustafa Büyük de Adana'ya gönderildi. Bingöl, Aksaray, Kırklareli ve Aydın valiliklerinin ardından 5 Eylül 2011 tarihinden bu yana Adana Valisi olarak görev yapan Hüseyin Avni Coş, 23 Mayıs'ta yürürlüğe giren yeni kararname ile görevine Sakarya Valisi olarak devam edecek.

VALİLİĞE EDİRNE'DE BAŞLADI
Adana'nın yeni valisi Mustafa Büyük de daha önce Edirne ve Sakarya Valiliği yaptı. 1957 Konya doğumlu olan Mustafa Büyük, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümünden mezun oldu. Çeşitli ilçelerde kaymakamlık görevlerinin ardından 1995 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 1996 yılında Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. 2004 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atanan Büyük, 27 Nisan 2008 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Edirne Valisi olarak göreve başladı. İyi düzeyde İngilizce bilen Vali Büyük, evli ve üç çocuk babasıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valiler yer değiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN