Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkesin hedefi 2023 yılına ulaşmak olmalı

Giriş Tarihi: 25.5.2014
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, ihracatı daha fazla artırmak ve 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmek için bütün sanayicilerin ellerinden gelen çabayı göstermesi gerektiğini söyledi. GSO Meclis Toplantısı'nın açılışında konuşan Adil Konukoğlu, Soma'daki maden faciasına da değinerek, "TOBB Soma maden kazasının ardından ülke genelinde yardım kampanyası başlattı. Sanayicilerimizin yapacakları bireysel yardımların yanı sıra bu kampanyaya da destek vermelerini istiyoruz" dedi.

HEDEF ÜST SIRA

Gaziantep'in ekonomik gündemini değerlendiren Konukoğlu, bu yılın Ocak- Nisan döneminde ihracatın yüzde 7,7 artışla 2 milyar 216 milyon dolara ulaştığını ifade etti. Cumhuriyet'in 100'üncü yıl hedeflerini anlatan Konukoğlu, şehri en fazla ihracat yapan iller sıralamasında altıncı konumdan üst sıralara çıkarmak gerektiğine vurgu yaparak, "Bütün sanayici arkadaşlar ihracatı daha fazla artırmak için ellerinden gelen çabayı göstermeli" diye konuştu.

İHRACAT FAZLA
Konukoğlu, en fazla ihracat yapan iller arasında Gaziantep'te ihracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 130,3 düzeyindeyken, İstanbul, Kocaeli, İzmir, Ankara ve Hatay'da ise ihracatının ithalatı karşılayamadığını kaydetti. Konukoğlu, bildirge veren işyeri sayısı, sigortalı çalışan sayısı, organize sanayi bölgesi elektrik ve doğalgaz tüketiminde artışın devam ettiğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkesin hedefi 2023 yılına ulaşmak olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN