Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öncü kimliğiyle dikkatleri çekti

Sakarya Valiliğine atanan Hüseyin Avni Coş, sağlıktan eğitime, alt yapıdan spora kadar geniş bir yelpazede, sorunların çözülmesi için sergilediği "öncü" kimliğiyle dikkatleri üzerine çekti

Giriş Tarihi: 26.5.2014
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un, Sakarya Valiliği görevine atanması, kamuoyunda geniş yankı buldu. Peki, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinin İktisat ve Maliye Bölümünden 1981 yılında iyi derece ile mezun olan Hüseyin Avni Coş, 1982 yılında başladığı mülki idare görevinde nasıl bir profil çizdi? Bu sorunun yanıtı Vali Coş'un görev yaptığı illerde gerçekleştirdiği kalıcı hizmetlere yönelik icraatlar ve gerçekleşmesine öncülük ettiği başarılı çalışmalarda gizli.

ÇÖZÜM ÜRETEN VAL��
Yaklaşık 3 yıldır Adana'da valilik görevi yapan Vali Hüseyin Avni Coş, bürokratik kariyerinde hayli parlak ve başarılı çalışmalara imza atarak dikkat çekti. Çeşitli ilçelerdeki Kaymakamlık, Olağanüstü Hal Bölge Vali Yardımcılığı, APK ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Daire Başkanlıkları, Mülkiye Müfettişliği ve Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinden sonra sırasıyla Bingöl, Aksaray, Kırklareli, Aydın ve Adana Valiliği görevlerini yürüten Hüseyin Avni Coş, sadece 'temsil' özelliği taşıyan klasik bir vali anlayışı yerine, görev yaptığı il ve ilçelerde yaşanan sıkıntıların çözülmesi, eğitimden sağlığa, alt ve üst yapıdan spora kadar geniş bir alanda çözüm üreten bir vali olarak hafızalara kazındı.

YILIN VALİSİ SEÇİLDİ

Vali Hüseyin Avni Coş, Bingöl'de 2003 yılında meydana gelen depremin yaralarının süratle sarılması ve özellikle kış mevsimi gelmeden afetzedeler için kalıcı konutların tamamlanmasında büyük katkıları nedeniyle Genç Girişim ve Yönetişim Birliğince "Yılın Valisi" seçildi. Bu ödül aynı zamanda Vali Coş'un, hızlı, kararlı ve sonuca giden yönetim anlayışını, Valilik görevinin daha ilk yıllarında gözler önüne seren ve gelecekte görev yapacağı illerde, devlet imkânlarının sorunların çözümünde kararlılıkla kullanmasının sağlanmasında öncülük edecek olacağının ipuçlarını veriyordu.

PARLAK ÇALIŞMALAR

Adana Valiliği süresince devamlı halkın içinde olan, Organize Sanayi Bölgeleri'nin sınırlarının genişletilerek, yeni sanayi kuruluşlarının kazandırılması için çaba gösteren, kent ekonomisinin gelişip kalkınması için ekonomi çevreleriyle sürekli diyalog halinde olan, sivil toplum kuruluşlarının önemini her fırsatta vurgulayan, istihdamın artması ve kentin yeni yatırımlarla buluşması için çaba sarf eden Vali Hüseyin Avni Coş, bugüne kadar görev yaptığı illerde olduğu gibi Adana'da da birçok olumlu ve parlak hizmetin gerçekleştirilmesine öncülük etti.

DEVLET ADAMI PROFİLİ

Adana'da görev yaptığı süre içinde kanun ve nizam hâkimiyetinin sağlanması, verimliliğinin arttırılması ve usulsüzlüğün ortadan kaldırılması için yüzlerce önemli soruşturmayı yürüten Vali Hüseyin Avni Coş'un okul ve derslik sayılarının arttırılması, köylerde binlerce kilometrelik yolların yapılması, içme suyuna kavuşturulması, milyonlarca ağaç dikilmesi, örgün eğitimin kaliteli hale getirilmesi, vatandaşların sorunlarının hızla çözüme kavuşması, taleplerin dinlenmesi gibi birçok olumlu çalışmaya imza atarken, gerçek bir devlet adamı profili çizdiği biliniyor.

YÜZLERCE SORUŞTURMA
Adana'da 3 yıl başarıyla görev yapan Vali Hüseyin Avni Coş'un birçok yolsuzluk soruşturmasını müfettişlik kimliği nedeniyle başarıyla yürüttüğü ve Adana halkının hak ve hukukunu en ince detaylarına varıncaya kadar koruduğu bildirildi.

MİLYONLUK MALİKANE
Sakarya Valiliğine atanan Hüseyin Avni Coş, bu muhteşem malikanede ikamet edecek. Konuklarını burada ağırlayacak olan Coş, "Devletimiz bize nerede görev verirse orada oluruz. Güçlü devletimizin valisine layık gördüğü böyle bir konakta oturmaktan şeref duyarım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öncü kimliğiyle dikkatleri çekti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN