Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatar: Bu son deprem değil

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, Türkiye'de deprem üretecek 485 fay zonunun olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 26.5.2014
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar, Türkiye'de Ege Denizinde meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin son olmadığını açıkladı. Ülkemizde 5.5 ve daha büyük deprem üretecek boyutta 485 adet fay segmenti veya fay zonunun bulunduğunu belirten Tatar, birçok yerleşim biriminin de fay hattı veya fay zonlarının üzerinde, yakınında veya etki alanı içerisinde olduğunu vurguladı.

DENETİMSİZLİĞE DİKKAT ÇEKTİ
Ülkemizde meydana gelen depremler ve bugüne kadar yapılan tüm araştırmaların, afet zararlarının önemli ölçüde denetimsizlikten kaynaklandığına dikkat çeken Tatar, "TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası olarak, meslektaşlarımızın yanı sıra halk arasında da kabul ve destek gören öneri ve taleplerin gerçekleştirilmesinin yaşamsal önemde olduğunu vurguluyor ve bir kez daha ifade ediyoruz ki; Doğa olaylarının afete dönüşmesi "kader" değildir ve toplumsal acıların tekrar tekrar yaşanmaması bizlerin elindedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatar: Bu son deprem değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN