Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanalılar 'çelik' gibi

'Sağlık için pedal çevir, sağlık için yürü' etkinliği Adana'da ilgi gördü. Merkez Park'ta gerçekleşen yürüyüşe Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik de katıldı

Giriş Tarihi: 27.5.2014
2014 yılını 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' olarak ilan eden Sağlık Bakanlığı'nın, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında ülkenin dört bir yanında düzenlediği etkinlikler hafta sonu Adana'da da büyük ilgi gördü. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik'in katıldığı 'Sağlık için pedal çevir, sağlık için yürü' etkinliği Merkez Park'ta gerçekleşti. İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Merkezince de desteklenen etkinlikte bir araya gelen 7'den 77'ye herkes Müsteşar Yardımcısı Çelik, Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer, Adana Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Yağcı ile birlikte ellerindeki pankart ve dövizlerle 2 km yürüyerek obezite tehlikesi ve sağlıklı yaşama dikkat çekmeye çalıştı. Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, amaçlarının sağlıklı yaşam için vatandaşları harekete geçirmek ve harekete teşvik etmek olduğunu söyledi. Türkiye'nin 81 ilinde yürüyüş etkinlikleri düzenlendiğini belirten Çelik, "Bu yürüyüşleri her ayın son pazarında tekrarlamak istiyoruz" dedi.

HAREKETE TEŞVİK
3 yaşındaki Bartu Erdem'i omuzuna alarak yürüyen Hüseyin Çelik "Geçen ay tüm Türkiye'de belediye başkanlarıyla yürüdük. Bu ay da 19 Mayıs'ı nedeniyle gençlerle ve halkımızla sağlıklı yaşama birlikte yürümek istiyoruz. Türkçemiz'de güzel bir söz var 'Nerede hareket orada bereket' diye. Vücudun bereketi için Adanalıları hareket etmeye teşvik ediyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalılar 'çelik' gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN