Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastane çalışanlarına yöre temalı motivasyon

Giriş Tarihi: 27.5.2014
Medical PARK Tarsus Hastanesi, personelin motivasyonunu artırmak için ilginç bir uygulamaya başladı. Yeni uygulamada, hastanenin yemekhanesinde her hafta bir yöre tema olarak ele alınıyor. Hafta boyunca, seçilen yörenin yemekleri yapılırken yemekhane personeli geleneksel giysilerle servis yapıyor. Öte yandan yemekhanede aynı yörenin müzikleri çalıyor.

KARADENİZ ESİNTİSİ

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Trabzonlu Muharrem Usta'nın yürüttüğü Medical Park Hastaneler Grubu'nun Tarsus Hastanesi'nde yöresel uygulamanın ilk haftasında Karadeniz teması seçildi. Hastanenin yemekhane görevlileri çalışanların karşısına Karadeniz yöresi giysileriyle çıkarken, mıhlama (kuymak), Akçaabat köfte gibi yemekler servis edildi. Ayrıca hastane personeli yemeklerini yerken kemençe melodileriyle süslü Karadeniz müzikleri dinledi.

KÜÇÜK BİR MOLA İÇİN

Hastane çalışanları uygulamayı keyifli bulduklarını söylerken Hastane Genel Müdürü Op. Dr. İbrahim Şanlıalp "Ülkemizin her yöresi ve o yörelerin yemekleri, giysileri, müzikleri, gelenekleri ayrı ayrı güzel. Biz de her hafta bir yöremizi tema olarak seçip yemekhaneye yansıtarak çalışanlarımızın yoğun mesaisi arasında küçük bir mola vermesini sağlamak istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane çalışanlarına yöre temalı motivasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN