Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli kızlar Ebru sertifikası aldı

Giriş Tarihi: 27.5.2014

Erdemli Kaymakamı Osman Taştan, ebru kursunda başarılı olan öğrencilere sertifikalarını verirken, "Üniversite öğrencilerinin bir sanat dalıyla uğraşması çok önemli" diye konuştu

Mersin'in Erdemli ilçesinde Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından Kredi Yurtlar Kurumu Erdemli Kız Öğrenci Yurdu'nda açılan ebru kursu sona erdi. 12 üniversite öğrencisinin katıldığı kursun tamamlanmasından sonra bir sergi açıldı. Davetliler kursiyerlerin yaptığı eserleri çok beğenirken, Erdemli Kaymakamı Osman Taştan, "Öğrenci yurdunda böyle bir kursun açılması çok önemli. Başarılı olan öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

SANAT ÇOK ÖNEMLİ
"Dünyada ve ülkemizde sanatın değerinin giderek arttığı bir dönemden geçiyoruz" diyen Kaymakam Taştan, "Bugün ABD'deki okullarda mühendislik biliminin okutulmasının yanında bir de (a) harfi olarak adlandırılan sanat öğretilir. Çünkü sanat insanın ruh dünyasını yansıtır ve işine güzellik katar. Sanatsal faaliyetler insanı yaparken de, bakarken de dinlendirir" dedi. Kaymakam Taştan, özellikle üniversite çağındaki öğrencilerin bir sanat dalıyla ilgilenmesinin önemini de vurguladı.

TERAPİ GİBİ GELİYOR
Erdemli Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Pınar İnan, halk eğitim kanalı ile yurtta kalan öğrencilere ebru dışında İngilizce ve Kur'an-ı Kerim okuma kurslarının da verildiğini belirtti. Kurslara katılan öğrencilerden Gamze Gürer ile Sibel Sertel ise "Ebru eğitimi bize terapi gibi geliyor. Sınavlardan arta kalan zamanlarımızda ebru yaparak dinleniyoruz" dediler. Kurs sonunda başarılı olan öğrencilere Kaymakam Osman Taştan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ve Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Okur tarafından sertifika erildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli kızlar Ebru sertifikası aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN