Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cannes'in yolu Mersin'den geçiyor

Giriş Tarihi: 28.5.2014
Türk sinemasının usta yönetmeni Atıf Yılmaz'ı anmak amacıyla Mersin'de gerçekleştirilen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması birincileri, uluslararası yarışmalarda da başarılı sonuçlar alıyor. 3'üncü Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması'nda Ziazan filmi ile birinci olan Derya Durmaz, Diversity'in Cannes Kısa Film Yarışması'nda jüri ödülü ve izleyici ödülünü kazandı.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Forum Mersin ve Mersin Üniversitesi işbirliğinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması'na 192 sinemacı 215 eserle katılmıştı. 10 Mayıs akşamı gerçekleştirilen gala gecesinde Ziazan filmi ile büyük ödülün sahibi Derya Durmaz, Diversity in Cannes Kısa Film Yarışması'nda jüri ödülü ve izleyici ödülüne layık görüldü.

ÖDÜL KAZANDI
2012 yılında ilki düzenlenen Atıf Yılmaz Yarışması'nda Sessiz filmi ile birinci olan Rezan Yeşilbaş da aynı yıl Cannes'da En İyi Kısa Film ödülünü kazanmıştı. Kaliteli ve başarılı filmlerin yarıştığı ve ödüllendirildiği 3'üncü Atıf Yılmaz Kısa Film Yarışması'na katılan filmler, ikinci kez Cannes Film Yarışması'nda da ödül kazandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cannes'in yolu Mersin'den geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN