Akdeniz'in Harvard'ı olmayı hedefliyoruz

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, "Önümüzdeki yıllarda teknolojiye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Üniversitemiz bölgenin Harvard'ı olma yolunda çok kararlı" dedi

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Kuruluşunun 17'inci yılında dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerleyen Çağ Üniversitesi, hem Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olmanın, hem de dünyanın saygın akreditasyon kurumlarından IACSE ve AACSB'ye üye kabul edilmenin haklı gururunu yaşıyor. Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, Avrupa Komisyonu tarafından onaylı diploma sahibi olduklarını belirterek, 2013 yılında da Avrupa Komisyonu'ndan Mükemmeliyet Ödülü alarak başarımızı taçlandırdık" dedi.

ERASMUS'TAN YARARLANIYOR
Çağ Üniversitesi öğrencilerinin, İngilizce eğitim görmeleri nedeniyle öncelikli olarak AB eğitim ve kültür olanaklarından (ERASMUS) yaralandığını belirten Başkan Lütfi Bayboğan, "Öğrencilerimiz, ikili anlaşma kapsamında 25 Amerika ve Avrupa ülkesinde istediği üniversitede bir yıla kadar eğitim görebiliyor. Ayrıca bu üniversitelerdeki öğretim görevlileri üniversitemizde eğitim verebildiği gibi bizim öğretim görevlilerimiz de bu üniversitelerde öğretim verebilme olanağına sahiptir" diye konuştu.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKA
Üniversitede ikinci yabancı dil olarak Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Rusça, Japonca, Çince gibi birçok dünya dili öğretildiğini söyleyen Lütfi Bayboğan şöyle konuştu: Konusunda uzman uluslararası akademisyenler tarafından yetiştirilen öğrencilerimiz yurt içi ve yurt dışında rahatlıkla iş bulma olanağına sahiptir. Eğitimde yerel kalmayarak uluslararası standarda ulaşmış bulunmaktayız. Kuşkusuz bu yönümüzle en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olma özelliğini elde etmekteyiz.

TEKNOLOJİ YATIRIMINA DEVAM
Dünya standartlarına 500 bin metrekare son derece güvenli bir kampusa sahip Çağ Üniversitesi'nde kütüphane, sinema salonu, tiyatro salonu, amfi tiyatro, basket, futbol sahaları, tenis kortları, planetaryum (gözlemevi), müzik ve dans salonları, orman yürüyüş alanları, uluslararası zincir kafeteryalar ve restoranlar öğrencilerin hizmetine sunuldu. Başkan Lütfi Bayboğan, "Konusunda ün yapmış akademisyenleri kadromuza katarak bölgenin Harvard'ı olma konusunda kararlıyız. Önümüzdeki yıllarda hiç hız kesmeden teknolojiye yatırım yapmaya devam ederek, üniversitemizi Avrupa'da marka üniversiteler arasına sokmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'in Harvard'ı olmayı hedefliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN