Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aşut: Mersin artık işin hamallığını yapmayacak

Giriş Tarihi: 29.5.2014

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, kent ekonomisini evrensel değerlerle yükseltmek istediklerini belirterek, "Mersin artık sadece işin hamallığını yapan kent olmayacak" dedi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, ekonomiyi evrensel değerlerle yükseltmek istediklerini söyledi. MTSO'nun Türkiye'nin ilk kurulan odalarından birisi olduğunu hatırlatan Aşut, "Artık işin hamallığını yapmayacağız. Her sektörde, yüksek teknolojili ve katma değer yaratan bir üretim mantığına geçmek, markalaşmak ve yenilikçiliği merkeze almak temel hedeflerimizdir" dedi.

GÜVEN VE PRESTİJ

Mersin iş dünyasının, sadece parasal değerlerle bir dünya ekonomisi olamayacağını iyi bilen bir camia olduğunu belirten Aşut "Amacımız ahlakı ve değerleri olan, merkezinde insan olan bir ekonomi yaratmaktır. İnsan kaynağınız kaliteli olmalı ancak bağlı bulunduğunu kriterler de ona paralel kalitede olmalıdır. Bu küresel bir güven ve prestij projesidir. Mersin ekonomisi ve değerleri ile de bir dünya kenti olacaktır" diye konuştu. Dünyada ticari dengelerin yeniden şekillendiğini ifade eden Aşut, "G-8 oluşumu artık G-20 oldu. Gelişmekte olan ülkeler dünya ticaretinden gittikçe daha çok pay alıyor. Dünyanın demografik yapısı değişiyor. Yükselen pazarlar olan Asya ve Afrika'nın nüfusu ve alım gücü artıyor. Bu anlamda, pozisyonu ve gelişen ekonomisi ile Türkiye bu pazarlara en yakın ülke olurken, Mersin ise en yakın ildir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşut: Mersin artık işin hamallığını yapmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN