Her köşesinde bambaşka bir güzellik var

Türkiye'nin güneyinde, Akdeniz'in kıyısındaki liman kenti Mersin, tarihi, turistik ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Türkiye' nin en önemli liman kentlerinden olan Mersin, sahip olduğu güzellikleriyle turistler ve gezginleri her köşesinde şaşırtıyor. Yaklaşık 9 bin yıllık bir geçmişe sahip olmanın avantajıyla dört bir yanında tarihi eserler barındıran Mersin, Hititler, Asurlular, Yunanlılar ve Persler'in bıraktığı kalıntılarla, ziyaretçilerine tarihte yolculuk yaptırıyor.

108 KİLOMETRE KUMSAL

Mersin, tarihte Tarsuslu Aziz Paul'un yaşadığı yer olması ve Mark Antuan tarafından Kleopatra'ya evlenme hediyesi olarak verilmesiyle de hatırlanıyor. Mersin, palmiye ağaçlı yolları, şehir parkı, modern otelleri, tarihi kalıntıları ve uçsuz bucaksız kumsalları ile gezginlere her türlü olanağı da sağlıyor. Mersin kıyılarının yaklaşık 108 kilometrelik bölümünü doğal kumsallar oluşturuyor. Bu plajlar kumsallarının ince, temiz oluşu ve su altı avcılığının uygun oluşundan dolayı tercih ediliyor. Kulakköy, Taşucu, Susanoğlu, Kuruçay, Lamas, Yemişkumu, Kızkalesi, Çeşmeli, Anamur plajları bunlardan bazıları.

MUTLAKA ZİYARET EDİN

Mersin'de birçok antik kent ve ören yeri de bulunuyor. Bunlardan bazıları şunlar: Kanlıdivane, Cennet-Cehennem, Uzuncaburç, Adam Kayalar, Astım Mağarası, Eshab-ı Kehf, St. Paul Kuyusu, Olba Antik Kenti, Öküzlü Ören Yeri. Şehirde ziyaret edilebilecek birçok müze de var; Mersin Müzesi, Tarsus Müzesi, Amphora Müzesi, Üçgüzeller Mozaik Müzesi, Nusret Mayın Gemisi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her köşesinde bambaşka bir güzellik var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN