Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hkü'de sempozyum

Giriş Tarihi: 29.5.2014

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) "Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun Güncel Sorunları Sempozyumu"na ev sahipliği yaptı. Sempozyum büyük ilgi gördü

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen ve 2 gün süren "Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun Güncel Sorunları Sempozyumu", üniversitenin Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Sempozyuma Prof. Dr. Selçuk Öztek, Prof. Dr. M. Kamil Yıldırım, Prof. Dr. Seyithan Deliduman, Prof. Dr. Adnan Deynekli, Prof. Dr. S. Burak Arzova, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Üyesi Mustafa Ateş, Gaziantep Barosu Başkanı Av. Ali Elibol, Doç. Dr. Murat Yavaş, Doç.Dr. İbrahim Aşık, Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Dr. Mustafa Saldırım, Yrd. Doç. Dr. Taylan Özgür Kiraz, Dr. Evren Kılıçoğlu, Dr. Nazlı Gören Ülkü, Gaziantep ve çevre illerden gelen akademisyenler ve hukukçular katıldı.

KİTAP HALİNE GELECEK

Sempozyumda, "Medeni Yargılamaya Hâkim Olan İlkeler", "Ön İncelemeden Kaynaklanan Sorunlar", "Hukuka Aykırı Deliller", "Adi Senetlerde Sahtelik", "Islak ve Islak Kurumu Çerçevesinde Zamanaşımı Def'i" ve "İhtiyati Tedbir - Delil Tespiti" gibi çok sayıda konu ele alındı. HKÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Tamer İnal açılış konuşmasında, "Bu toplantıları artık geleneksel hale getirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl 'Sağlık Hukuku' ile başladık. Bu yaptığımız bilimsel çalışmaları daha sonra kitap haline getirerek, Türk bilim dünyasına sunmak istiyoruz" dedi. Gaziantep Barosu Başkanı Sayın Ali Elibol ise "Sempozyumun, ülkemizde giderek ağırlaşan ve hâkimlerin önlerinde duran binlerce aşırı yük nedeniyle, tıkanma noktasına gelen Mahkemelerin sorunlarına yeni açılımlar ve çözümler getirmesini diliyorum" dedi. Sempozyum, oturumlarla devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hkü'de sempozyum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN