Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MTOSB'de 2015 için hedef 20 bin istihdam

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, 2015 yılı hedeflerinin 20 bin kişiyi istihdam etmek olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 29.5.2014
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, ikinci bölgede şu an inşaatları devam eden 15 firmanın bulunduğunu belirterek, "2015 yılının ilk aylarında bu firmalarımızın hepsi faaliyete geçecek. 15 firmanın faaliyete geçmesi ile birlikte 5 bin kişinin bu fabrikalarda istihdam edilmesini bekliyoruz. Şu an MTOSB'nin istihdam sayısı 13 bin civarında. Hedefimiz 2015 yılının sonuna kadar istihdam edilen çalışan sayısını 20 bine çıkarmak" dedi.

İŞSİZLİK SORUNU
Kentin en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunun altını çizen MTOSB Başkanı Tekli, "İstihdamın artırılması için MTOSB olarak yatırım yapmak isteyen firmalara kolaylık sağlıyoruz. İstihdamın üst seviyede olduğu kentlerde refah seviyesi artıyor ve kent daha yaşanabilir bir hal alıyor. MTOSB yönetimi olarak arsa tahsislerinde artık firmaların sağlayacağı istihdam oranlarına çok önem veriyoruz. Yatırım yapmayı düşünen firmalarımızı MTOSB'ye bekliyoruz" diye konuştu.

KENDİ ELEMANINI YETİŞTİRİYOR
Türkiye'nin en çevreci OSB'lerinden olduklarını iddia eden Tekli, "Bu konuda aldığımız ödüllerimiz var. MTOSB olarak eğitim ve çevrecilik bizim için çok önemli. Türkiye'de yeşil alanı en çok olan OSB'lerden biriyiz. Kurduğumuz MTOSB Meslek Lisesi ile de ülkemizin en önemli sorunlarından olan kalifiye eleman sıkıntısının çözüm noktasındayız. Bu yıl mezun olacak ilk öğrencilerimiz kalifiye birer eleman olarak işletmelerimizde meslekleri ile buluşacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTOSB'de 2015 için hedef 20 bin istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN