Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sektörün lideri: Berdan Cıvata

Giriş Tarihi: 29.5.2014

Mersin'deki Berdan Cıvata'da üretilen ve İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü'nün ayaklarını taşıyacak her biri 780 kg ağırlıktaki 336 adet ankeraj cıvatası şantiye sahasına törenle gönderildi

Hasan Şemsi'nin kurucu ortağı olduğu Berdan Cıvata Sanayi 4,5 km uzunluktaki İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü'nün ayaklarını taşıyacak her biri 780 kg ağırlıktaki 336 adet ankeraj cıvatasının üretimini tamamlayarak İzmit'e şantiye sahasına gönderdi. Geçtiğimiz haftalarda üretimi kontrol için gelen Japon IHI Köprü firmasının kalite yetkilileri sevk öncesi son kontrollerini yaparak, ankerajlara sevk iznini verdi. Berdan Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, İzmir-İstanbul karayolu ulaşımını 3,5 saate düşürecek otoyolun İzmit Körfezi geçişini sağlayan köprünün denizdeki 2 ayağını, ürettikleri cıvataların taşıyacağını söyledi. Hasan şemsi, 10,1 metre boyda 11 cm çapındaki ankeraj cıvatalarının her birinin 850 ton yük taşıma kapasitesine sahip olduğunu ve yüksek mukavemetli, çatlak kontrollü malzemelerden üretildiğini söyledi.

GÜVENİLİR PARTNER

Türkiye'den ve Avrupa'dan başka kimsenin teklif vermediği ankeraj cıvatalarında kalite belgeleri, zengin donanımlı akredite laboratuvarı, çok çeşitli üretim tezgah ve teçhizatları yanında donanımlı teknik eleman kadrosu nedeniyle Japon IHI firması Berdan Cıvata'ya övgü yağdırdı. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, "Bundan sonraki büyük ihalelerde Berdan Cıvata'yı güvenilir bir partner olarak göreceklerini belirtmeleri bizleri sevindirmiştir" dedi.

BAŞARILI BİR FİRMA
1980'lerde Tarsus'ta Berdan Makine adıyla kurulmuş olan Berdan Cıvata Sanayi A.Ş bugün Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi'nde 33 bin metrekare alan üzerinde 9 bin metrekaresi kapalı tesislerde 18'i mühendis 200'ü aşkın çalışanı ile Türkiye cıvata somun sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firma, Türkiye'de cıvata somun sektörünün ilk CE ve ilk TucsaMARK belgelerini ve basınçlı kaplarla ilgili ilk AD 2000 W kalite belgesini alan firma olarak da dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sektörün lideri: Berdan Cıvata
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN