Meslek liseli öğrenciler projelerini sergiledi

Giriş Tarihi: 30.5.2014

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Kadri Şaman Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, proje sergisi açtı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Kadri Şaman Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, projelerini MTSO Fuaye Salonu'nda sergiledi. MTSO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı öncesinde gerçekleştirilen sergide öğrenciler, sosyolojiden Çeşmeli'de çıkan suyun kimyasal analizine, matematiği sevdirmeye yarayan projelerden kriminal yüz tanıma programlarına, güneş enerjili sistemlerden robotik sistem projelerine kadar birçok düşünceyi projeleriyle hayata geçirdi.

MTSO'NUN GENÇLERİ

Sergiyle ilgili açıklama yapan MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, "Bugün fuaye salonumuzda muhteşem gençleri gördünüz. O pırıl pırıl beyinleri gördünüz. Kimyadan sosyolojiye, bilişimden matematiğe, gıdadan güneş enerjisine kadar onlarca projeyi üreten meslek liseli gençleri gördünüz. Bu gençler kolej öğrencisi değiller, evlerinde sınırsız interneti olan, laptopları olan gençler değiller. Bu gençler, sadece MTSO'nun yaptırdığı meslek lisesinde sizin desteğinizle okuyan gençlerimizidir" dedi.

MERSİN BİRİNCİSİ
Projelerin tamamının gençlerin kendi çabası, okulda aldıkları kaliteli eğitimle hayata geçirildiğini kaydeden Aşut, "Bugün bunları yapan bu gençlere gelecekte imkan verilirse neler yapmazlar ki? Okulumuz eğitim kalitesinde il birincisidir. Bu bize gurur veriyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek liseli öğrenciler projelerini sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN