Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıpranma istiyorlar

Giriş Tarihi: 1.6.2014

Sağlık-Sen Adana üyeleri, bazı mesleklere tanınan 'yıpranma payı' hakkının, kendilerine de verilmesini istedi

Sağlık-Sen Adana Temsilciliği, Adana Devlet Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaparak, bazı mesleklere tanınan 'yıpranma payı' hakkının kendilerine de tanınmasını istedi. Üyeler adına açıklama yapan Şube Başkanı Recep Kurum, 12 yıldır sağlık alanında yaşanan gelişmelere vurgu yaparken, sağlık çalışanlarının hizmet verirken yıprandığını ve yıpranma payı alamadığını belirtti.

YASALLAŞMASI GEREKİYOR

Recep Kurum, "Bir kaza yerine sağlık çalışanı, jandarma, polis, itfaiyeci ve gazeteci gidiyor hizmet veriyor. Bu saydığım meslek guruplarından sağlık çalışanları dışında hepsi yıpranma payı alıyor. Sağlık çalışanları en az diğer meslek gurupları kadar yıpranma payını hak ediyor. Bu problemimizin yetişirse bu yasama yılında yetişmezse önümüzdeki yasama yılının hemen başında düzenlenecek yasa ile hayata geçirilmesi gerekiyor" dedi.

LİSANS TAMAMLAMA KONUSU

Sağlık çalışanlarının 'lisans tamamlama' sorununa da değinen Kurum, bu konuda müjde bekleyen 100 binden den fazla sağlık çalışanı olduğunu kaydetti. Konu ile alakalı olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekli talimatları verdiğini belirten Kurum, "Bu talimatlar doğrultusunda çalışmaların tamamlanması gereklidir. Sağlık Bakanlığı bu konuda çalışmalara hız vermiştir. Başbakanımız kreş konusunda da çalışma başlattı ve gerekli yerlere konu ile ilgili talimatlar verdi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıpranma istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN