Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana-Sakarya iş birliği adımı

Sakarya ve Adana valileri Mustafa Büyük ve Hüseyin Avni Coş karşılıklı yer değiştirirken, Sakaryalı işadamları da iş birliği için Adana'ya geldi

Giriş Tarihi: 2.6.2014
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Sakarya Valisi Mustafa Büyük'ün görev değişiminin ardından, iki kent arasında kurulan köprüye iş dünyasından destek geldi. Çukurova Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu organizasyonunda Adana'ya gelen Sakarya Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) üyelerinin Adana Ticaret Odası'nı ziyaretlerinde, her iki kentin yatırım ve ticaret potansiyelinin karşılıklı olarak değerlendirilebilmesi konusunda işadamları arasında iş birliği kararı alındı. SASİAD Başkan Vekili Günay Güneş, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Metin Kar, Çukurova Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu ve ADSİAD ve ATO yönetim kurulu üyelerinin katıldıkları ziyaret sırasında konuşan ATO Başkanı Atila Menevşe, "İş dünyası olarak Adana Valimizi Sakarya'ya mutlu gönderiyoruz. Kendisi işadamlarına karşı her zaman yardımcı olmuştur. Aynı yaklaşımını Sakarya'da da sürdürecektir. Buna inancımız sonsuz" dedi.

AMAÇ BİRBİRİMİZİ TANIMAK

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bahar da "Günümüzde globalleşen dünyada bizler maalesef iller olarak bile birbirimizi yeterince tanımıyoruz. İşte bu ziyaretimizin amacı da birbirimizi tanımak, daha önemli iş birliği imkanlarını hayata geçirebilmektir" diye konuştu. SASİAD'ın ziyaretini organize eden ÇUSİFED ve ADSİAD'ın Başkanı Süleyman Sönmez ise Adana'nın da her anlamda önemli bir üst kuruluşu konumunda bulunduğunu belirtirken, kentin daha ileri noktalara taşınabilmesine yönelik önemli çalışmalara imza atmasından mutluluk duyduklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana-Sakarya iş birliği adımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN