Melih ABİ: Yabancı plakalı araçlarla ilgili bir sürücü şikayeti

Giriş Tarihi: 2.6.2014
Adana'dan araç sürücüsü bir okurum aradı. Rahatsızlık duyduğu bir konuyu gündeme getirdi. Topel Kooperatif üyesi Recai Çoban, "35 yıllık profesyonel vasıta sürücüsüyüm. Aramıza hoş geldiler, safa getirdiler. Suriye plakalı birçok araç trafikte dolaşıyor, bizler araçlarımıza her türlü muayene, kontrol, özellikle zorunlu trafik sigortası yapmadan trafiğe adım atamıyoruz. Suriye plakalı araçlarla olan kazaların karşı muhatabı bulunmadığı için bütün zarar ziyan tarafımıza kalmaktadır. Bu durumun kanun koyucularla düzenlenip onlarında ya zorunlu sigorta ya da trafikten çektirilmeleri gerekmiyor mu?" dedi. Sürücülerin rahatsız olduğu bu konuyu köşeme taşıdım. Umarım bir çözüm bulunur.

CADDE ÜZERİNDE LAMBALAR YANMIYOR
Adana'dan Toros Caddesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz cadde üzerinde bulunan lambaların yanmadığından şikayet ediyor. Diyor ki; "Toros Caddesi üzerinde, Galleria'dan başlayarak Gazipaşa Bulvarı'na kadar olan bölümde maalesef sokak lambaları yanmıyor. Arıza servisini arayıp bilgi verdik ama bugün 21 gün oldu hala lambaların yanmasını bekliyoruz. Bize ne zaman sıra gelecek merak ediyoruz. Muhtarımızı da bilgilendirdik. Netice alamadık." Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım cadde üzerinde bulunan aydınlatma lambaları yanar.

GÜLMECE
Temel, temmuz sıcağında tarlada çalışıyor. Küçük oğlu da yanında… O sırada bir uçak hızla düşüyor bunların üstüne. Çocuk korkuyla Temel'in paçasından çekiştirerek, "Baba! baba! bak uçak düşiyii!" Temel bezgin ve isteksiz, başını hafifçe yukarıya çeviriyor: "Bırak düşsun."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Yabancı plakalı araçlarla ilgili bir sürücü şikayeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN