Mersin Teknopark başarı sıralamasında 9'uncu

Giriş Tarihi: 2.6.2014

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Teknopark'ın, Türkiye'deki teknoparklar arasında 9'uncu başarılı teknopark olduğunu belirtti

Mersin Teknopark toplantısı, Vali Güzeloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Yerleşkesi içerisindeki Teknopark hizmet binasında düzenlenen toplantıda konuşan Güzeloğlu, Mersin Teknopark'ın kurulduğu günden bu yana çok önemli hizmetlerin altına imza attığını ifade etti. Mersin Teknopark'ın, Türkiye'deki teknoparklar arasında 9'uncu başarılı teknopark olduğunu belirten Güzeloğlu, "Teknopark geçtiğimiz yıl 60 milyon lira ciro elde etmiştir" dedi. Hedeflerinin Mersin Teknoparkı Türkiye'nin ilk 5 teknoparkı arasına yükseltmek olduğunu aktaran Güzeloğlu, "Teknopark bünyemizde bugün 64 firma ile üretim ve hizmet gerçekleştirilmekte, 350'yi aşkın çalışan istihdam edilmektedir. Bilimsel cari açık açısından önemli olan teknoloji ihracatı alanında 1,5 milyon dolar ihracat gerçekleştirildi. Gelişmeler, bu rakamın daha da artacağının habercisidir. Teknopark geçtiğimiz yıl 60 milyon liralık şirket cirosunu elde etmiştir" diye konuştu.

HABERLEŞME PORTALI FAALİYETTE
Yapılan toplantı ile bu rakamları daha da yükseltecek yeni projelerin değerlendirileceğini dile getiren Güzeloğlu, "Bunlardan en önemlisi çalışanların dünya çapındaki bilgi üretim merkezlerinde olduğu gibi performanslarını arttırıcı yenilikçilik merkezimiz. Başkanı olduğum Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen bu proje ile yenilikçilik merkezimiz tamamlandı ve hizmete sunulmak üzere hazır hale getirildi. Bir diğer projemiz olan iletişim ve haberleşme ağı portalı da faaliyete geçti" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Teknopark başarı sıralamasında 9'uncu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN