Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAİB'ten dev meslek lisesi

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından yaptırılan GAİB Ticaret Meslek Lisesi önümüzdeki yıl açılacak

Giriş Tarihi: 4.6.2014
Gaziantep Valisi Erdal Ata, "Eğitime Bir Tuğla da Sen Koy Kampanyası" kapsamında Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından yapımı üstlenilen ve Türkiye'de örnek olacak olan Ticaret Meslek Lisesi inşaatında inceleme yaptı. Vali Ata'nın ziyaretine, GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ve bağlı birliklerin yöneticileri de katıldı. Vali Erdal Ata, okulun önümüzdeki eğitim öğretim sezonuna yetişeceğini söyledi.

75 DERSLİK OLACAK

GAİB Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz ise "GAİB tarafından yapımı gerçekleştirilmekte olan ve sadece bölgemizin değil, Türkiye'nin sayılı eğitim kurumlarından birisi olmaya aday Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Ticaret Meslek Lisesi inşaatında sona doğru geliyoruz. Laboratuvarlarla birlikte toplam 75 derslik, 1 konferans salonu ve çok amaçlı salonlar, yemekhaneler, değişik ölçülerde toplantı salonları yanında okulun tamamı bizim tarafımızdan tefriş edilecektir" şeklinde konuştu.

NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRECEK

Gaziantep'in, okulun tamamlanmasının ardından dünya standartlarında eğitim verecek olan bir meslek lisesine kavuracağını ifade eden Abdulkadir Çıkmaz "Bugün gerek sanayicilerimizin gerekse ihracatçılarımızın en büyük sıkıntısı mesleki alanda yetişmiş ara eleman sıkıntısıdır. Okulumuz bu sorunun çözümü için büyük bir görevi de üstlenmiş olacaktır. 2014/2015 eğitim öğretim yılında öğrenci alacak olan okulumuzun inşaatının Ağustos sonunda tamamlanmasını planlıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAİB'ten dev meslek lisesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN