Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana Koleji'nden çağa uygun eğitim

Giriş Tarihi: 5.6.2014

Adana'nın en köklü özel okullarından olan ve eğitimde 54 yılı geride bırakan Adana Koleji, kendinden emin, öz güveni yüksek, başarılı bireyler yetiştirmeyi hedefliyor

Ahmet Küstü tarafından 1960 yılında kurulan Adana Koleji, kurulduğu günden bu yana, belirlemiş olduğu ilkelerinden sapmadan, ülkesine ve ailesine faydalı bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Eğitim alanındaki yenilikleri yakından takip eden okul, öğrencilerine son teknolojinin kullanıldığı sınıflarda eğitimler verirken, kendilerini geliştirecekleri çok sayıda sosyal faaliyet imkanı da sunuyor.

2'NCİ YABANCI DİL

Adana Koleji Genel Müdürü Leyla Göksel, daima yükselen başarı grafiğiyle ailelerin ilk tercihi olmaya devam ettiklerini belirterek, "Okulumuzda dersler, alanında uzman öğretmenler tarafından verilirken, çalışmaların odağında öğrencilerimiz yer alıyor. Dil eğitimine ayrı bir önem veriyoruz. Bunun için, 5'inci sınıftan itibaren 2'nci yabancı dil olarak Almanca öğretimine başlıyoruz" dedi.

YAZ OKULU İMKANI

Yabancı dil eğitiminde son gelişmeleri takip ettiklerini kaydeden Göksel, "Dersler, resimli kartlar, günlük hayattan objeler, şarkılar, oyunlar ve hikayelerle öğrencilerin tüm duyu organlarına hitap edecek şekilde anlatılıyor. İlaveten yabancı ülkelerde yaz okulu organizasyonu da gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin çağa uygun yetişmesi için tüm olanaklarımızı kullanıyoruz" diye konuştu.

KEP TÖRENİ
2013-2014 yılında Adana Koleji'nde eğitim alan 78 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını aldı. Diploma almanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler aynı zamanda ikinci evleri olarak gördükleri okullarından ve arkadaşlarından ayrılmanın hüznünü de yaşadı. Kep töreninin ardından geleneksel döner ve pilav servisinin yapıldığı gecede gençler, müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

GELİRİ SOMA'YA
Adana Koleji'nde bir gelenek haline gelen "Eski Mezunlar Gecesi" eski dostları bir araya getirdi. Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars Grubu'nun sahne aldığı gecede eski dostlar ve öğretmenler hasret giderdi. Adana Koleji'nini 50'nci yılı dolayısıyla çıkan kitabın geliri Soma'ya gönderilecek

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Koleji'nden çağa uygun eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN