Güneydoğu'da bilimin adresi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi

Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrencileri, aldıkları bilimsel eğitim ve sağlanılan uluslararası imkanlarla mezuniyet sonrasında iş hayatına bir adım önde başlıyor

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Tarihi İpek Yolu üzerinde şehir, bölge ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamayı hedefleyerek 2010-2011 akademik yılında kapılarını öğrencilere açan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bünyesindeki fakülte ve yüksekokullarla bölgenin önemli bir bilim merkezi haline geldi. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 2006 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin öğrenci almaya başladığı 2010-2011 yılından bu yana önemli başarılara imza atarak sürekli büyüdüğü söyledi.

MAKUL ÜCRET POLİTİKASI

Rektör Prof. Dr. Yılmaz, üniversitelerinin Doğu ve Güneydoğu'da sanayi ve ticaretin kalbi olan, 180'e yakın ülkeyle bağlantısı bulunan Gaziantep'te kurulmasının ayrıca stratejik bir önemi bulunduğuna dikkat çekti. Yılmaz, küreselleşen dünyada kaliteli yükseköğretime daha fazla kişinin ulaşabilmesi için makul bir ücret politikası ve başarı odaklı bir burs programı uygulayan HKÜ'nün öğrencilerine Çift Anadal Programı ve Yandal programlarından faydalanmalarına imkan sağladığını belirtti.

DÜNYA ÜNİVERSİTESİ

2013-2014 akademik yılında 5 fakülte, 20 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 17 bölümde öğrenci kabul ettiklerini anımsatan Yılmaz, HKÜ'nün ar-ge, yenilikçilik, girişimcilik, insana yatırım gibi unsurlara öncelik vermesi ile önemli bir farklılığa sahip olduğunu vurguladı. Yılmaz, "Öğrencilerle birlikte bilimsel yaklaşım ve huzur ortamı içinde katma değer sağlayan projeler üretmeyi ve bilimsel, sosyal ve kültürel alanlarda uluslararası üniversitelerle rekabet edebilecek bir dünya üniversitesi oluşturmayı amaçlıyoruz" dedi.

EĞİTİMLİ İŞ GÜCÜ
Üniversiteler için uluslararası tecrübenin önemine dikkat çeken rektör Yılmaz, "Örencilerimiz için İngilizce hazırlık sınıfı sonunda yurtdışında İngilizce eğitimi, Erasmus programıyla AB ülkelerinin üniversitelerinde eğitim ve farklı kültürlerden öğretim üyeleri ve öğrencilerle aynı kampusu paylaşma gibi avantajlar sağlıyoruz. İstanbul, Ankara ve Gaziantep Sürekli Eğitim Merkezleri'nde mesleki eğitim programları ile gençleri çeşitli endüstrilere nitelikli iş gücü olarak hazırlıyoruz. İŞ-KUR kapsamında Türkiye'nin lider kurumlarına eğitimli bireyler yetiştiriyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güneydoğu'da bilimin adresi: Hasan Kalyoncu Üniversitesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN