Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Madenciler anısına 301 fidan diktiler

Çevreye duyarlı uygulamalarıyla tanınan Onatça Grup, bu yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerinde, Soma'da hayatını kaybeden her işçi için 1 fidan dikti

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Otomotiv sektöründe Türkiye'nin ilk yeşil binasını 5 yıl önce bünyesine kazandıran Onatça Grup, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü her yıl farklı aktivitelerle kutlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda çevre duyarlılığına dikkat çekmek için çalışanlarının işyerine yürüyerek, bir sonraki yıl bisikletlerle geldiği Onatça Plaza'da bu yıl Soma faciasında hayatını kaybeden madenciler anıldı. Etkinlikte, her bir madenci için 301 fidan dikildi.

DOĞANIN YANITI AĞIR OLUYOR

Onatça Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, grup çalışanları ve müşterilerin eşlik ettiği fidan dikme etkinliğinde her yıl olduğu gibi sürücülere otomotiv kullanırken çevreyi daha az etkileyecek uygulamalar anlatıldı. Süleyman Onatça, kirletilen doğanın felaketlerle karşılık verdiğini belirterek, mevsim değişikliklerinden, su baskınlarından, tayfunlardan insanoğlunun mesaj çıkarması gerektiğini söyledi.

HERKES BİR ŞEY YAPABİLİR

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Soma maden kazasının herkeste derin bir üzüntü yarattığını belirten Süleyman Onatça, "Kaybettiğimiz 301 canımızı unutmayacağız. Dünya Çevre Günü'nü bu yıl onlara ithaf ettik. Her biri adına diktiğimiz fidanı yaşattıkça onları hatırlayacağız. Türkiye'de her kurumun her şirketin çevre hassasiyetiyle ilgili yapacakları bir şeyler olduğunu düşünüyoruz" dedi.

YEŞİL BİNA İLGİ ODAĞI

Onatça Grup etkinliğinde, firmanın yeşil binası ilgi odağı oldu. Bina, çatısına kurulan güneş panelleriyle elektrik üretmesi, biriktirdiği yağmur sularıyla peyzajında yer alan ağaçların sulanmasını sağlaması gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madenciler anısına 301 fidan diktiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN