Özel şampiyona

Giriş Tarihi: 5.6.2014

22 şehirden 100 zihinsel engelli sporcunun katıldığı 'Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonası' Mersin'de yapıldı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ve 22 şehirden 100 zihinsel engelli sporcunun katıldığı 'Özel Sporcular Türkiye Jimnastik Şampiyonası' Mersin'de yapıldı. Mersin Jimnastik Salonu'nda gerçekleşen şampiyona iki gün sürdü. Büyük heyecana Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Vali Yardımcısı Nihat Karabiber, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanı Mustafa Saçıkara ile sporcular ve aileleri katıldı.

HAYATIN HER ALANINDA
Özel Sporcular Federasyonu Başkanı Birol Aydın, federasyon olarak haftada bin özel sporcuya 14 dalda spor yaptırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "Biz, hayatın her alanında olacağız. Bu dünyada biz de varız. Son 10 yılda engelliler altın çağını yaşamaktadır" dedi. Mersin'in her zaman ilklerin şehri olduğunu söyleyen Aydın, "Bu güzel organizasyonda çocuklarımız hayatın her alanında olduğu gibi jimnastik sporunda da var olduklarını gösterecekler" dedi.

TESİSLER BAŞARILI
Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise bu organizasyona emek verenleri tebrik ederek, "Bu özel çabanın asıl sahibi anne babalara teşekkür ediyor, yüreklerine sağlık diyorum. Tüm imkanlarımızı, kapasitemizi ve tesislerimizi bu çocukların mutlu olmaları, her şeyi yapabilecek bir birey olduklarını ortaya koymaları için açıyoruz. Bu salonda bugün bu şampiyonanın düzenlenmesi en az Akdeniz Oyunları kadar bizlere mutluluk verdi. Bu tesisler, bu özel ve güzel çocuklarla değer kazandı" diye konuştu.

ÖNCE YARIŞMA SONRA TATİL
Şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Vali Güzeloğlu, "Çocuklarımızın ve ailelerinin mutluluğu ve gülümsemenin yüzlerinden eksik olmaması için Mersin Valiliği olarak çok özel bir sorumluluk üstleniyoruz. Sporcularımız ve aileleri Valiliğimizin misafirleri olarak şampiyonanın ardından deniz kıyısında bir tesiste dinlenecekler, yorgunluklarını atacaklar ve illerine dönecekler" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel şampiyona
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN