Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parkomatlarda yeni uygulama

İntelli firması ile anlaşmayı iptal eden Büyükşehir Belediyesi, otopark sorununa neşter vurmaya hazırlanıyor. Belediye geçmişi temizleyip yeni bir sayfa açmak için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Adana 1'inci İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurmasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla İntelli firmasının parkomat vurgunu son buldu. İntelli firmasının parkomatlardan çekilmesiyle 21 Mayıs'tan bu yana Cemal Gürsel, Atatürk, Toros, Ziyapaşa ve Hacı Ömer Sabancı Caddesi'ndeki otoparklardan ücret alınamazken parkomatlar için nasıl bir yol izleneceği de netleşmeye başladı.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Öncelikle geçmişi temizlemeyi düşündüklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Şaban Acar, belediye meclisinin aldığı iptal kararının ardından ilgili birimlerin çalışmaya başladığını bildirdi. Acar, "Uzmanlarımız sahaya inerek sorunları yerinde belirleyip çözüm yollarını bulacak. Tek bir vatandaşımızın mağdur olmaması, herkesin rahat bir ortama kavuşması için gerekeni yapacağız" dedi.

YAYA GEÇİDİ İŞGALİ BİTİYOR
Otoparklarla ilgili her türlü şikayeti değerlendirdiklerini vurgulayan Acar, SABAH Güney'in gündeme getirdiği yaya geçitlerindeki otopark sorununun da çözüleceğini söyledi. Bu yanlış uygulamaya son vereceklerini anlatan Acar, "Parkomatlar konusunda alacağımız kararın, herhangi bir mahkeme kararıyla bozulmasını istemiyoruz. Bunun için de gereken tüm önlemleri alacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parkomatlarda yeni uygulama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN