Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adı ölümsüzleşti

Adana'da katledilen küçük Gizem'in adının verildiği parkın açılışına katılan Hatice Akdeniz, cinayet zanlısına "Allah'a yalvararak değil, canına kıyarak kendini affettirir" diye beddua etti

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Adana'da evinin önünde oynarken akrabası Süleyman Akdeniz (25) tarafından kaçırılıp diri diri yakıldıktan sonra öldürülen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in adı parkta yaşayacak. Çukurova Belediyesi tarafından biricik yavrusunun adının verildiği parkın açılış törenine katılan anne Hatice Akdeniz, katilin ölüm haberini almadan yüreğindeki acının dinmeyeceğini söyledi. Anne Akdeniz, "Allah'a yalvararak değil, kendi canına kıyarak affettirebilir" dedi.

GİZEM PARKI SEVERDİ

Gizem Akdeniz Spor ve Çocuk Parkı'nın açılışında duygu dolu anlar yaşandı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in kızının adını okumasıyla birlikte fenalaşan Hatice Akdeniz, gözyaşlarına boğuldu. Acılı anneyi Başkan Soner Çetin, teselli etti. Kızının adının parka verilmesinden dolayı Başkan Soner Çetin'e teşekkür eden acılı anne, "Allah sizden razı olsun; kızım parkı çok severdi, içim bir nebze olsun rahatladı. Her gün buraya gelip oynayan çocukları seveceğim" diye konuştu.

HANGİ YÜZLE GELİYORSUN
Kızının katil zanlısının cezaevinde gardiyanlardan seccade istediğini söyleyen anne Hatice Akdeniz, "Namazlık yerine ip istesin. Vicdanını Allah'a yalvararak değil, kendi canına kıyarak rahatlatır" dedi. Katil zanlısı Süleyman Akdeniz'in annesine de sert sözlerle çıkışan Hatice Akdeniz, "Bir anne olarak kimseye beddua etmem ama size ediyorum. Allah benim yaşadığım acının on katını size tattırsın. Öyle bir acı yaşa ki, ciğerimin nasıl yaşadığını anla. Şimdi utanmadan bir de Adana'ya geliyorsun. Hangi yüzle geliyorsun. Herkes senin evladına katil, cani diyor biliyor musun? Gelme bu kentte" şeklinde feryat etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adı ölümsüzleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN