Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü'ye Ceyhan için soruşturma

Giriş Tarihi: 6.6.2014

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemindeki imar usulsüzlüklerine ilişkin soruşturma açıldığı bildirildi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün moralini bozacak bir gelişme yaşandı. Ceyhan Kaymakamlığının yaptığı ön incelemeden sonra Adana Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün, Ceyhan'daki başkanlık döneminde yaşanan bazı imar uygulamalarıyla ilgili usulsüzlüklere ilişkin soruşturma açılmasına izin verdi. Başkan Sözlü'nün imar usulsüzlüğüne ilişkin kendisine yöneltilen 4 sorunun acilen yanıtlanması istendi.

MÜFETTİŞ GELEBİLİR

Başkan Hüseyin Sözlü'nün vereceği cevaplar ışığında hazırlanacak olan rapor İçişleri Bakanlığı'na sunulacak. İçişleri Bakanlığı, Sözlü'nün ifadesi ve şikayetleri değerlendirerek bir karara varacak. İçişleri Bakanlığı, şikayetlerin haklı olduğuna dair karar verirse, iddiaları yerinde incelemek için müfettiş görevlendirecek. SABAH Güney, Adana Valiliğinin Başkan Sözlü'nün yanıtlamasını istediği soruları ele geçirdi.

İŞTE O SORULAR:

1- 619 ada 18-19 parsel hakkında planlı alanlar imar yönetmeliği 36'ncı maddesinde belirtilen "Açık ve kapalı çıkmaların tabii zeminden veya tesviye edilmiş zeminden çıkma alanına kadar şakûli mesafesi en az 2.40 metre olması" gerekirken uyulmadığı.
2- 366 ada 31 parsel hakkında planlı alanlar imar yönetmeliği 31'inci maddesinde belirtilen "Zemin kat taban seviyeleri, binaların kot aldığı cephesinde (± 0.000) kotunun altına düşemez ve (+1.00) kotunun üzerine çıkamaz" denmesine rağmen uyulmadığı.
3- 624 ada 6 parsel hakkında planlı alanlar imar yönetmeliği 31'inci maddesine uyulmadığı ve aynı yer hakkında planlı alanlar imar yönetmeliği 36'ncı maddesinde belirtilen "Açık ve kapalı çıkmaların tabii zeminden veya tesviye edilmiş zeminden çıkma alanına kadar şakûli mesafesi en az 2.40 metre olacaktır" ibaresine uyulmadığı.
4- 606 ada 9 parsel hakkında planlı alanlar imar yönetmeliği 36'ncı maddesinde belirtilen "Açık ve kapalı çıkmaların tabii zeminden veya tesviye edilmiş zeminden çıkma alanına kadar şakûli mesafesi en az 2.40 metre olacaktır" ibaresine uyulmadığı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü'ye Ceyhan için soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN