Kültür Evleri iş sahibi yapıyor

Giriş Tarihi: 10.6.2014

Katıldıkları kursun ardından iş sahibi olan Yüreğir halkı, Başkan Mahmut Çelikcan'a teşekkür ederek, mutlu olduklarını söyledi

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın hizmete açtığı Kültür Evleri'nde verilen eğitimler gençleri meslek sahibi ve iş sahibi yapıyor. 7 den 70'e bütün Yüreğirli vatandaşların hizmetinde olan Kültür Evleri'nden mezun olanlar iş sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor. Başkan Çelikcan 11 adet Kültür Evinde bugüne kadar 25 bin civarında vatandaşın 66 branşta sertifika aldığını ve yaklaşık bin kursiyerin de iş sahibi olduğunu belirtti.

İŞ SAHİBİ OLDULAR

19 Mayıs Ahmet Yesevi Kültür Evi'nde Elektrik Ark Boru Kaynakçılığı Kurs (ARGON) eğitimini tamamladıktan sonra iş sahibi olan gençler Başkan Mahmut Çelikcan'ı ziyaret edip teşekkür ettiler. Burada aldıkları eğitim sayesinde iş sahibi olduklarını belirten kursiyerler, "Burada aldığımız kurs sayesinde iş sahibi olduk. Çok mutluyuz. Kültür Evleri yapılmasaydı biz bu eğitimleri alamazdık. Bizler için çok güzel bir hizmet. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyoruz" dediler.

YURTDIŞINDA KABUL

Kültür Evlerinde eğitim gören kursiyerlerin iş bulmalarının kendilerini mutlu ettiğini açıklayan Çelikcan, "352 saat süren kurslar sayesinde birçok kursiyerimiz iş sahibi oldu. Yurt içinde ve yurt dışında geçerli olan bu sertifika ile gençlerimiz kolayca iş sahibi oluyor. Kurslarımızdan mezun olan gençlerimiz Adana'da belli işyerlerine işe yerleşirken yurt dışında bile kolaylıkla iş bulan gençlerimize rastlamak mümkün. Rusya'da ve Suudi Arabistan da çalışan gençlerimiz var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür Evleri iş sahibi yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN