Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haydi gençler

Giriş Tarihi: 11.6.2014

Mersin'de yaz spor okulları başlıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün açtığı kurslarda binlerce çocuk yeni tesislerde istedikleri branşta 'Haydi Gençler Spora' sloganıyla eğitim alacak

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, Yaz Spor Okulları'nda bu yıl 30 bin öğrenciye eğitim vermek istediklerini belirtti. Yüzme branşı haricinde diğer bütün branşların 16 Haziran tarihinde başlayacağını söyleyen Tarakçı, "30 branşta açacağımız kurslarda 30 bin sporcu adayının katılımını bekliyoruz. 5-18 yaş arası sporcuların ücretsiz katılabileceği kurslarda sadece, yüzme branşına katılan ve 18 yaş üstü sporcular ücret ödeyecek" dedi.

ENGELLİLERE ÖZEL BRANŞ
Gençlerin sağlıklı birer birey olabilmeleri için spora büyük önem vermeleri gerektiğini vurgulayan Tarakçı, Akdeniz Oyunları ile Mersin'e sekiz yeni tesis yapıldığını ve mevcut olan tesislerin de iyileştirildiğini söyleyerek, "Hepsi çocuklarımızın iyi spor yapabilmeleri için" dedi. Bu yıl eğitimlere yeni bir branş da eklediklerini belirten Tarakçı, "'Engelsizim' adı altında yeni bir branş ekledik. Bu branşta engelli sporcularımız istedikleri dalda eğitim alabilecek ve ücretsiz olacak" diye konuştu.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ OLANLAR
Tarakçı, "Çocuklarımızın yapmaları gereken tek şey İl Müdürlüğü binamıza gelerek veya internet adresimize tıklayarak başvuru yapmaları. İki fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi gerekiyor. Biz buradan sporcu tanıtım formu ve aile izin belgesi vereceğiz" dedi. Tarakçı, "Hedefimiz Mersin'deki yetenekli isimleri keşfetmek. Daha geniş bir sporcu kitlesiyle daha çok yetenekli sporcu bulacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydi gençler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN