Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımcıların yeni rotası Yüreğir oldu

Yüreğir esnafının her zaman yanında olmaya özen gösterdiklerini söyleyen Başkan Mahmut Çelikcan, "Son dönemlerde ilçemize yatırım yapmak isteyenlerin sayısında büyük artış var" dedi

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, her zaman vatandaşların yanında oldukları belirterek "Vatandaşlarımızın istek ve talepleri birinci önceliğimizdir" dedi. Kışla Mahallesi'nde esnafla buluşan Çelikcan, Sinapaşa Mahallesi'nde dializ hastası bir kişinin yardımına koştu ve dışarı rahat çıkabilmesi için akülü sandalye verilmesini sağladı. Soma maden faciasında yakının kaybeden Ahmet Yavaş'a, 'başsağlığı' dileyen Çelikcan, "Halkın içinde olmak bize güç veriyor" dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Nüfusu itibarıyla Türkiye'de birçok ilden daha büyük bir yerleşim merkezi olan Yüreğir'in makus talihini hızla aşmaya başladığını da vurgulayan Başkan Mahmut Çelikcan, "Ekiplerimiz sürekli sahada. Biz de fırsat buldukça halkın arasına giriyor, onlarla sohbet ediyor, istek ve taleplerini dinliyoruz. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini ilçemizde sergiliyoruz. Vatandaşlarımızın dertlerine çare olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu her zaman devam edecek" diye konuştu.

GELECEK VAAT EDEN İLÇE
İşadamlarının ve birçok ünlü firmanın Yüreğir'e yatırım yapmak için birbiriyle yarıştığını görmenin sevincini yaşadıklarını da belirten Çelikcan şöyle konuştu: Yatırımcı yönünü artık Yüreğir'e çevirdi. Çünkü ilçemiz Adana'nın gelecek vaat eden ilçesi. Özellikle konut yatırımı yapmak isteyenlere gereken kolaylıkları sağlıyoruz. Son derece modern siteler, devasa iş merkezleri, önemli markalar birbiri ardına Yüreğir'de boy göstermeye başlayacak. İlçemizin kalkınması için gayretimiz sürecek.

ÖZEL SEKTÖR YATIRIMLARI
Yüreğir'in kabuğunu kırdığını, önümüzdeki yıllarda Adana'nın en hızlı gelişen ilçesi konumuna yükseleceğini ifade eden Başkan Çelikcan, "Devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına ek olarak özel sektörün konut yatırımları da ilçemizin yıldızını parlatıyor. Kamu yatırımları da gelişmelerde önemli rol oynayacak. Kulak İnşaat 700 konutluk bir proje başlattı. Yanında 80 dönümlük alanı ticaret merkezi olarak hazırladık. İsteyen işadamlarımız burada ticaret yatırımı yapabilir" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcıların yeni rotası Yüreğir oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN