Doğru çalışma baskını önledi

Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Adana'yı etkisi altına alan yağışlardan en az etkilenen bölge olduk. Bunun da nedeni özellikle yol çalışmalarında doğru yöntem uygulamamız" dedi

Giriş Tarihi: 12.6.2014
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana'da son günlerde yaşanan sel baskınlarından en az etkilenen ilçenin Yüreğir olduğunu söyledi. Başkan Çelikcan, ilk defa uygulanan asfalt çalışmasının bunda etkili olduğunu belirterek, "2009 yılından önce bozulan yollar üzerine asfalt yapılarak yol seviyesi çok yükselmiş, evler zamanla yolun altında kalmıştı. Biz mevcut asfaltı kazıyıp, evlerle yol arasındaki yükseklik farkı oluşmasını önledik. Böylece su baskınlarının önüne geçtik" dedi.

TASARRUF SAĞLANDI

Göreve geldikten sonra asfalt kazıma makinesi aldıklarını hatırlatan Başkan Çelikcan, "Asfalt yapmadan önce mevcut yolları kazıyarak, çıkan malzemeyi tekrar yol yapımında değerlendirip tasarruf sağladık. Evlerin, yol seviyesinin altında kalmasını önledik. 400 bin ton sıcak asfalt ve 500 bin metrekare kilitli parke yaptık. Adana'daki su baskınları, yapılan bu çalışmalar sayesinde Yüreğir'de en hafif şekilde atlatıldı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğru çalışma baskını önledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN