Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Küçük binaların arasına büyük bina izni vermişler

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Mersin'den bir şikayet aldım. Okurumuz Onur Taş, "Mezitli'de Viranşehir Mahallesi'nde çok güzel bir kral yolumuz vardır. Buranın çevresi sit alanı olarak geçmekte ve her nasılsa bir yolunu bulmuşlar, şimdilerde binalaştırmaya devam ediyorlar. Sorunumuz 3 katlı küçük villa şekilli binaların yanına 7 katlı bir bina yapılacak olması. Ortadaki görüntü kirliliğini siz düşünün. Konuyla ilgili belediyeye başvuru yaptık ve çözüm alamadık. Seçim öncesi ruhsat için imzalar atılmış ve yeni belediye yönetime geçince inşaata başlandı. Ne güzel değil mi? Binanın şu an ilk katı hazırlanıyor. Yani beton dökülecek. Buna nasıl çözüm bulabiliriz?" dedi. Okurumuzun şikayeti köşeme taşıdım. Gözden geçirilirse insanlar sorun yaşamaz.

ÇÖPLER BİR SÜREDİR TOPLANMIYOR
Adana'dan okurumuz daha doğrusu bir sürücü okurumuz bizi arayarak görmüş olduğu sorunu bize aktardı. Diyor ki, "M-1 Tepe yani Real'in hemen yanında dolmuş indirme bildirme yeri var. Yani otelin olduğu hizada. Burası çok kirli. Sebebi bir süredir toplanmayan çöpler. Neden bilinmiyor ama çöpler yığılmış. Yaklaşık 10 günden beri alınmadığını düşünüyorum. Görüntü kirliliğinin bir an önce ortadan kaldırılması gerekir. Bu çöplerin alınması lazım." Şikayeti köşeme taşıdım, umarım dikkate alınır.

TABELA GÖRÜŞ AÇISINI ENGELLİYOR
Adana'dan okurumuz Hulusi Davarcı, "Her gün sabah kullandığımız güzergahta bulunan Dr. Sadık Ahmet Bulvarı'ndan, Doğa Koleji'nin arka sokağına dönerken otoyol çıkışı ile kesişen bir nokta var. Okulun tabelası buradan bulvara hızla çıkan araçları görmemizi engelliyor. Görevliler bu tabelayı kaldırır veya daha uygun bir yere koyarsa sorun ortadan kalkar. Gerekli hassasiyeti göstereceklerini düşünüyorum" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Küçük binaların arasına büyük bina izni vermişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN