Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana, Mersin, Gaziantep'te yargıda yaz dönemi ataması

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1.Dairesi 2014 yılı yaz kararnamesini tamamladı. Aralarında başsavcı ve mahkeme başkanlarının da bulunduğu 2 bin 224 hakim ve savcının görev yeri değişti. Adana Adliyesi adli yargıda görev yapan 10 Cumhuriyet Savcısı ile 9 hakim başka illere atanırken, başka illerden ve Adana'dan 20 hakim ve Cumhuriyet Savcısı da yeniden görevlendirildi.

TIR SAVCISI DA VAR

Yaz kararnamesinde Adana'daki TIR'ları durdurup, aratan TMK yetkileri kaldırılan Cumhuriyet Savcısı Aziz Takçı, silah olduğu ileri sürülen otobüsü arattıran Mustafa Sırlı ile Başsavcı Vekili Ahmet Karaca'da bulunuyor. Takçı Zonguldak'a giderken, "Casusluk ve yasadışı dinleme" iddianamelerini hazırlayan Başsavcı Vekili Ali Doğan ise İstanbul C. Başsavcı Vekilliğine atandı.

MERSİN ADLİYESİ'NDE

HSYK'nın 2014 yılı adli ve idari yargı ana kararnamesi ile Mersin Adliyesi'nde görev yapan 17 hakim ve savcı başka il ve ilçelerde görevlendirilirken, farklı adliyelerde görev yapan yine 17 hakim ve savcı ise Mersin'de görevlendirildi. Mersin'e atananlar arasında Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Adem Yazar, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Bayram Bayar ve Adalet Bakanlığı Tetkik Hakimliği görevinde bulunan İbrahim Usta'da bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana, Mersin, Gaziantep'te yargıda yaz dönemi ataması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN