Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yapıyla büyük mücadele

Gaziantep'te parslel yapıyla ilgili mücadelede kendilerinin de olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Bu yapıyla daha önce yaptığımız anlaşmalardan vazgeçtik" dedi

Giriş Tarihi: 14.6.2014
Gaziantep'te paralel yapıya yakınlığı ile bilinen Zirve Üniversitesi'ne tahsis edilen Alleben Göleti'ndeki yerin iptal ettiği için linç kampanyasına maruz kalan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e destek veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kararın altında kendisinin de imzasının bulunduğunu belirterek, "17 ve 25 Aralık operasyonuyla yolsuzluk adı altında devletimizin bekasına dönük bir girişimde bulunuldu. Bu operasyon neticesinde gerek Başbakanımızı, gerek bakanlarımızı ve gerekse halkımıza karşı genel bir tavır alındı. Bunu tavsif etmiyoruz. Geçmişte bu yapıyla ilgili yaptığımız anlaşmaları ve bazı ortak girişimleri iptal ettik, yapmıyoruz" dedi.

VATAN HAİNLİĞİ

30 Mart seçimlerinde parti gözetmeksizin hedef alındıklarını öne süren Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Paralel yapı AK Parti'li hiçbir belediyenin kazanmaması için ciddi bir çalışma sergiledi. AK Partinin karşısında kim güçlüyse, CHP olur, MHP olur onları destekleyerek partimizin kazanmaması için gayret gösterdi. Çok yakınlarımızda olan kişilerde bile bunu gördük. Paralel yapı ile mücadeleyi sadece Başbakanımızdan beklemek mümkün değil. Çünkü bunlar ülkemizin geleceğini karartmak adına adım attılar. Ülkemizin dış politikasıyla ilgili çok gizli bilgileri sızdırdılar. Bunlar vatan hainidir. Bunun affedilir, hoş görülür bir yanı yoktur. Bunlarla top yekun mücadele edilmelidir" diye konuştu.

ANLAŞMALAR BİTTİ

Ankara'da yapılan belediye başkanları toplantısında Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla mücadele konusunda hassas davranılması, eğer bir yer verilmişse mutlaka geri alınması yönünde uyarıları olduğunu sözlerine ekleyen Tahmazoğlu, "Gaziantep'te Büyükşehir ile ilçe belediyeleri bu savaşta cephemizi oluşturduk. Alleben Göleti'nin Zirve Üniversitesi'ne tahsis edilmesi kararının altında benimde imzam var. Biz de Şahinbey Belediyesi olarak bu yapıyla bir yardım noktasında 5 yıl önce yaptığımız anlaşmayı sonlandırdık. Daha başka noktaladığımız hizmetler de var" şeklinde konuştu.

KARARLI ADIMLAR ATILACAK
Kişilerle bir işlerinin olmadığını belirten Başkan Tahmazoğlu şöyle devam etti: Başbakanımız bizimle yaptığı toplantıda paralel yapıya yardım konularının altını çizdi. Bizim mücadelemiz devletin bekasına darbe indirmek isteyen örgütlü bir yapının yöneticileriyle ilgili. Belki geçmiş dönemde bu yapıya ihlaslı ve saf bir şekilde bilmeden yardım etmiş olanlar olabilir. Bunları bahsimizin dışında tutuyoruz. Bizim mücadelemiz devleti çökertmeye yönelik çalışma içinde olanlarla ilgili. Ayrıca bu sadece bizim değil herkesin görevi olmalı. Bu uğurda sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapıyla büyük mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN