Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şanlıurfalılar sıra gecesinde

Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalılar, düzenlenen sıra gecesinde hem birbirleriyle hasret giderdi hem de yerel türküler eşliğinde halay çekti

Giriş Tarihi: 15.6.2014
Gaziantep'te yaşayan Şanlıurfalılar, Şanlıurfalılar Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin (ŞANLIDER) düzenlediği sıra gecesinde gönüllerince eğlenip, hasret giderdi. Yüzlerce davetlinin katıldığı ve Birecik Sofrası'nda düzenlenen gecede sahne alan sanatçı Ahmet Onurlu ve saz ekibinin hareketli şarkıları eşliğinde geç saatlere kadar halaylar çekilirken, yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

STK'LARIN ÖNEMİ

Dernek Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan, demokratik kültürün oluşmasında ve yerleşmesinde katılımcılığın ve dolayısıyla sivil toplum kuruluşlarının öneminin büyük olduğuna dikkat çekerek, bu tür kurumların karar alma mekanizmasına katılımı, katılımın şekli ve oranının bir ülkedeki demokrasi standartlarının seviyesini gösterdiğini söyledi. Erdoğan, kurdukları derneğin kısa süre içinde kentteki farklı kesim ve bölgelerde yaşayan Şanlıurfalılar tarafından sahiplenildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şanlıurfalılar sıra gecesinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN