Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversite-sanayi işbirliği Adana Çimento ile sürüyor

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Üniversite-Sanayi işbirliği gün geçtikçe daha da büyüyor. Adana Sanayi Odası ile Çukurova Üniversitesi arasında Uygulamalı Mühendislik Eğitimi anlaşmasının imzalanmasının ardından bir yeni anlaşma da OYAK Adana Çimento Sanayi ile yapıldı. Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi ile OYAK Adana Çimento Sanayi T.A.Ş. işbirliği protokolü imzaladı.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Üniversite- Sanayi işbirliğini güçlendirmek ve uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımını sağlamak için ar-ge çalışmalarına yönelik yapılabilecek işbirliği kapsamında bir araya gelen ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Mesut Başıbüyük ve OYAK Adana Çimento Sanayi Genel Müdürü Kemal Doğansel, protokol imzalayarak ikili işbirliği çalışmalarını başlattı.

BİLİMSEL PAYLAŞIM

Protokol kapsamında, Üniversite ile OYAK Adana Çimento Sanayi arasında, bilimsel veya teknolojik araştırma çalışmalarının yanı sıra bildiri ve makale çalışmaları, alt yapı çalışmaları, rutin deneylerin yapılmasına yönelik çalışmalar, danışmanlık hizmetleri, lisansüstü öğrencilerin tezlerini işbirliği kapsamında yapmalarına olanak sağlanması gibi ortak çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite-sanayi işbirliği Adana Çimento ile sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN